Bosnia and Herzegovina

KRPIĆ JUNAK GRBAVICE: Željo savladao Radnik! (VIDEO)

Plavi su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme i na kraju im je to bilo dovoljno za nova tri boda i ponovni odlazak na vrh tabele.

Krenuo je Željo dobro i u devetoj minuti lijepu akciju i ubačaj Stevanovića ne uspijeva zabiti Sulejman Krpić.

Gosti su odmah uzvratili preko Vasića. Šutirao je snažno fudbaler Radnika, a lopta odlazi pored gola.

Potom se igra malo umirila i do 25. minute kada Željo stiže do gola ništa se nije dešavalo. Stevanović prolazi po strani i ubacuje za Krpića, a napadač Plavih je precizan za prednost od 1:0.

Nije Željo stao sa napadima. Tri minute nakon gola Asim Zec odlično šutira, golman gostiju Mladen Lučić fantastično brani.

U 32. minuti Lučić spašava i nakon što se pred golom našao Pavić, a prvo poluvrijeme okončano je novom šansom za Zeca, a ovog puta udarac krilnog fudbalera domaćeg tima odlazi tik pored stative.

Nastavak meča donosi mnogo lošiju utakmicu. Željezničar je bez problema čuvao prednost i Plavi su zatvorili sve prilaze golu i Radnik u ofanzivnom dijelu nije imao previše prostora.

Ni Željo nije ništa posebno napravio u igri prema naprijed, pa je prepustio terensku inicijativu Radniku i to ih je umalo koštalo u 70. minuti. Glišić je sjajno šutirao, a Šabanadžović je sa gol-linije izbacuje loptu.

Uzvratio je Željezničar preko Blagojevića čiji šut glavom nije precizan i igra se nakon toga ponovo umirila. Nije se do kraja previše vidjelo na terenu Grbavice i Željezničar je upisao nova tri boda.

Premijer liga BiH, 9. kolo:

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Zec, Krpić, Blagojević, Zajmović, Šabanadžović, Osmanković, Rodin.

FK Radnik: Lučić, Franić, Đelmić, Vasić, Popara, Šantić, Peco, Hadžić, Đurić, Aleksić, Merajić.

SB/Portal SportSport.ba

Klopp on Henderson's injury: I don't know for sure yet, something's wrong with my knee. All we know is that it's not a small thing
Pavlyuchenko is seventh in the ranking of Tottenham's best forwards in the 21st century. Kane is the first (Squawka)
Manchester City made 93.7% of accurate passes in the match against Newcastle. This is an APL record
Ole Gunnar Solskjaer: 16 games unbeaten give confidence, but it is not something that Manchester United should aspire to
Havertz wants to go to Chelsea, he likes the project. Werner persuades him to go
Real Madrid has received almost 250 million euros from sales of Academy students over the past 4 years
Manchester United have started negotiations with Raiola to extend Pogba's contract