Bosnia and Herzegovina

Leipzig pobjedom protiv Fortune preuzeo vrh bundesligaške tabele

Nogometaši Leipziga pobijedili su u gostima Fortunu Düsseldorf sa 0:3, te su privremeno preuzeli prvo mjesto u Bundesligi.

Patrik Schick donio je prednost Leipzigu već u drugom minutu, na 2:0 povisio je Timo Werner u 58. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Nordi Mukiele u 75. minutu.

Leipzig je upisao šestu pobjedu u nizu, desetu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 33 boda. Na drugoj strani, Dusseldorf je na 16. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

U nedjelju se sastaju Wolfsburg – Borussia Moenchengladbach, te Schalke – Eintracht Frankfurt.