Bosnia and Herzegovina

Poraz košarkaša BiH od Češke u Skenderiji

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretpjela je drugi poraz u drugom krugu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo.

Izabranici selektora Jasmina Repeše večeras su u Skenderiji, pred oko 3.500 gledalaca poraženi od Češke sa 80:85.

Ovim porazom reprezentacija Bosne i Hercegovine praktično je ostala bez šansi da izbori plasman na SP, dok su Česi upisali sedmu pobjedu i gotovo su sigurni učesnici prvenstva u Kini.

Veći dio susreta Česi su diktirali tempo i imali rezultatsku prednost do devet poena. U finišu poluvremena BiH predvođena kapitenom Kikanovićem, serijom poena dolazi do izjednačenja 35:35.

U posljednoj minuti Česi su trojom Bohacika ponovo poveli, a potom je Atić pogodio za konačnih 37:38 nakon 20 minuta igre.

Početak drugog poluvremena pripao je bh. košarkašima koji prvi put dolaze do vodstva 42:38. Uzvratili su Česi sa pet uzastopnih poena, ali je tada proradio ponovo Kikanović koji vraća prednost na stranu BiH.

Do kraja treće četvrtine igralo se izjednačeno, a u finišu Milošević i Atić pogađaju za vodstvo BiH 60:57. Ipak sa zvukom sirene Česi trojkom dolaze do izjednačenja.

Česi i u posljednjoj četvrtini ponovo preuzimaju igru i dolaze do prednosti od 64:70. Ipak, finiš je donio pravu dramu, s obzirom na to da su košarka BiH serijom poena u 39. minuti došli na samo poen zaostatka. Imali su priliku i za vodstvo, ali je Nurkiću dosuđen prekršaj u napadu, peti-isključujući.

Česi su u nastavku postigli četiri poena i došli do prednosti 79:74. Atić je trojkom 55 sekundi pije kraja vratio nadu bh. timu, ali je Satoranski u naredna dva napada bio precizan i vratio šest poena prednosti, nedostižnih za reprezentaciju BiH.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Nurkić sa 19, Kikanović sa 16, Musa s 15 poena i Atić sa 13 poena, a kod Češke Satoransky sa 23 i Schilb sa 22 poena.

Inter wants to sign Kessie. Milan previously refused to exchange for Gagliardini
Showsport supports the journalist Ivan Safronov, accused of treason. This is a very suspicious case
Mario Gomez, Pizarro, Emre, lomberts and other heroes who finished their careers this summer
Dyer was suspended for 4 matches for a brawl with a fan in the stands
Jorginho is unhappy that he doesn't play enough at Chelsea. Sarri wants to invite him to Juventus
The crazy story of the referee who forgot the rules and gave 16 extra penalties. All because of the new rules of the series
Havertz told Bayer that he wanted to leave. Chelsea is ready to pay 70+30 million euros for it