Bosnia and Herzegovina

Široki Brijeg na Pecari savladao Mladost iz Doboja kod Kaknja

Izabranici Tonija Karačića su uspjeli upisati tri boda iako su imali zaostatak od jednog gola od 8. minute, a igračima je otežavala i jaka kiša koja je padala cijelim tokom utakmice.

Loše je otvorio Široki utakmicu, a Enes Alić je postigao lijep gol iz slobodnjaka u 8. minuti za 0:1 vodstvo Mladosti.

Široki je od tada imao potpunu inicijativu, dominirao, ali nije uspijevao naći put do mreže Semira Bukvića, a odbrana Mladosti je bila jako dobro postavljena.

Barem je bila do 31. minute, pošto tada domaći dolaze do poravnanja. Toni Jović je izveo slobodan udarac i ubacio iskosa, a niko nije zahvatio loptu i ona je završila u mrežu Bukvića za 1:1.

Do kraja prvog dijela je Jović imao još jednu šansu, ali je izblokiran.

Otvaranje drugog poluvremena je bilo dosta mirno, igralo se na sredini terena, ali u 55. minuti Široki dolazi do potpunog preokreta.

Strijelac je ponovo bio Jović, a ovaj put je loptu u mrežu poslao nakon dodavanja Ikića, koji je prethodno sjajno probio i proigrao saigrača. Bilo je to 2:1.

U 63. minuti je Cipetić izbio sam pred Bukvića, ali je golman Mladosti uspio odbraniti i ostaviti Mladost u igri.

Rezervista Šišić je prijetio golu Širokog u 78. minuti. Prvo je njegov udarac blokirao Radeljić, a zatim je drugi pokušaj odbranio Zlomislić.

Minut poslije je Alen Jurilj mogao riješiti pitanje pobjednika. Istrčao je kontru, prevario nekoliko protivničkih igrača, a onda pogodio stativu. Nije imao sreće brzonogi fudbaler Širokog.

Novu veliku šansu je Jurilj imao u 86. minuti. Tada ga je proigrao Angelov, a on je promašio iz sjajne situacije.

Mladost je u posljednjim trenucima utakmice imala veliku šansu i mogla je do boda, ali je loptu s gol linije izbio Stanić. Tako je Široki slavio s 2:1 i upisao novu “tricu”.

Sada Široki ima 14 bodova i šesti je, dok je Mladost ostala 11. sa sedam osvojenih poena.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Matić, Radeljić, Čuljak (Stanić), Marić, Z. Begić, Vukoja (Jurić), Ikić (Angelov), Jović, S. Jurić (Jurilj).

Mladost DK: Bukvić, Alić, Žulj, Hrustanović (Ćerimagić), Vazda, Hadžić, Biber (Šišić), Lalić, Dejanović (Mašić), Nikolić, A. Begić.

(Vijesti.ba / SC)

Neymar wants to extend his contract with PSG, but the club has not yet started negotiations. The player's entourage is upset about this
Referee Oliver is appointed for the Bayern - Atletico match in the Champions League. He worked on the game Everton - Liverpool
Ex-judge Halsey: I'm surprised Pickford didn't get a red card. He put van Dijk's health at risk
Ander Herrera: I didn't feel love from Manchester United. The management and I had different views
Pique is ready to take a pay cut at Barca
Eto'o accused France Football of disrespect: I spent 1-2 seasons on the right, and the center forward was 25 years old
Barcelona are concerned about the shape of the Target. The club believes that he did not work enough on vacation