Bulgaria

"Барселона" се доближи до осминафиналите на Шампионската лига

© Reuters

Кой ще стане кмет?

Научавайте първи резултатите през целия ден на изборите с бюлетина "Дневник Експрес"

Барселона" победи с 2:1 "Шахтьор" (Донецк) в мач от група H на Шампионската лига. Каталунците продължават без грешка в турнира през този сезон и са само на точка от класиране на осминафинал, след като отпаднаха в групите в предишните две издания.

"Барселона" започна мача добре, а Фермин Лопес отправи добър удар, но вратарят Дмитро Ризник спаси. В 25-ата минута Ризник се справи с нов изстрел на Лопес.

Домакините поведоха в 28-ата минута. Лопес стреля, но уцели гредата, а топката стигна до Феран Торес, който се разписа отблизо. Първоначално голът беше отменен заради засада, но след преглед от системата за видеоповторение (VAR) беше признат. Малко след това "Барселона" стигна до втори гол. Лопес се измъкна и отправи силен удар, топката се отклони в гредата и влезе във вратата. До края на първото полувреме Торес и Лопес пропуснаха още възможности.

След почивката Торес отбеляза нов гол, който беше отменен заради засада. "Шахтьор" върна едно попадение в 62-та минута. Георгий Судаков се измъкна от защитата и преодоля вратаря Марк-Андре тер Стеген. До края домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но сигнал не последва, а Ламин Ямал пропусна още една възможност за гол.