Bulgaria

Италианец елиминира Григор Димитров от турнира в Маями

© LAP.BG

Григор Димитров отпадна от тенис турнира от сериите "Мастърс" в Маями след загуба от Яник Синер (№11 в света) - 3:6, 4:6. Българинът напусна в третия кръг и не успя да стигне за трети път в кариерата си до осминафиналите във Флорида.

Срещата продължи час и 26 минути.

Димитров, който преди това победи Ян-Ленард Щруф след обрат, записа първо поражение срещу Синер. Дотук българинът имаше един успех над 21-годишния италианец, който беше от преди 3 г. в Рим.

Първият сет беше решен след два пробива, които Синер реализира. Той взе подаването на Димитров в петия гейм, повеждайки с 3:2, като се възползва от грешки на бившия №3. След това не допусна изненада и проби още веднъж, за да затвори сета с 6:3.

Синер имаше предимството да сервива в началото на втората част, но беше пробит от Димитров. Българинът обаче на свой ред загуби подаването си в четвъртия гейм. Последва размяна на още два пробива, след които резултатът беше 3:3.

В края на сета Димитров трябваше да сервира, за да остане в мача, като се озова в ситуация 15:40. Той успя да спаси два мачбола, но при третата възможност Синер се възползва и сложи край на срещата.

В осминафиналите италианецът ще играе с Андрей Рубльов, който победи Миомир Кецманович за по-малко от час.

След турнирите в Северна Америка Григор Димитров е заявил участие на първия "Мастърс" на клей за сезона, който е в Монте Карло от 9 април.