Bulgaria
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ПСЖ победи "Милан" с лекота

Кой ще стане кмет?

Научавайте първи резултатите през целия ден на изборите с бюлетина "Дневник Експрес"

ПСЖ победи с 3:0 "Милан" в мач от група F на Шампионската лига. Френският шампион изигра добър мач и стигна до втори успех в групата. "Милан" пък остава без победа и без отбелязан гол след три мача в турнира през този сезон.

В началото на мача и двата тима не показаха особено добра игра и рядко създаваха положения. Рафаел Леао от "Милан" опита удар в средата на първото полувреме, но не уцели вратата. ПСЖ поведе в 32-ата минута. Килаин Мбапе получи пас от Уорън Заир-Емери, преодоля Пиер Калулу и вкара за 1:0.

Три минути след началото на второто полувреме Усман Дембеле вкара за ПСЖ, но попадението беше отменено от системата за видеоповторения (VAR) заради нарушение на Мануел Угарте. В 53-ата минута домакините все пак стигнаха до втори гол. Дембеле стреля, вратарят Майк Менян спаси, а Рандал Коло Муани се разписа отблизо.

ПСЖ контролираше играта в следващите минути, а "Милан" рядко успяваше да организира добри атаки. Все пак Рафаел Леао получи две възможности, но не се възползва. В 82-ата минута ПСЖ беше близо до трети гол. Мбапе стреля, Менян се намеси, а топката се отклони и в гредата. В 89-ата минута резервата Канг-ин Лий вкара трети гол за ПСЖ

В другия мач от групата "Борусия" (Дортмунд) победи с 1:0 "Нюкасъл" като гост. Феликс Нмеча вкара единствения гол. ПСЖ води в класирането с 6 точки, "Борусия" и "Нюкасъл" са с по 4, а "Милан" е на последно място с 2.

"Манчестър сити" победи с 3:1 "Йънг Бойс" като гост в мач от група G. Мануел Аканджи изведе шампионите напред, Мешак Елия изравни, но с два гола на Ерлинг Холанд, първия от дузпа, "Сити" спечели и вече е с 9 точки. В другия мач РБ (Лайпциг) победи с 3:1 "Цървена звезда".