Bulgaria

Волейболистите ни загубиха от поляците в Китай

Снимка Pixabay

Националният отбор на България по волейбол за мъже загуби от европейския шампион и победител от Лигата на нациите Полша с 0:3 (24:26, 20:25, 21:25) във втория си мач от олимпийските квалификации в китайския град Сян.

Поражението е първо за България след успеха с 3:0 над Китай в първия двубой от група С. Националите заемат пето място във временното класиране с 3 точки и актив 1-1, колкото имат и съставите на Нидерландия (4 точки) и Аржентина (3 точки). В челото на подреждането са Полша и Канада с по две победи и 5 точки до момента, предава БНТ.

По-рано днес Канада победи Аржентина с 3:1, а нидерландците се наложиха над Мексико с 3:0. По-късно ще играят отборите на Китай и Белгия.

В следващия си двубой от квалификациите за Игрите в Париж тимът на България ще се изправи срещу Аржентина на 3 октомври от 5:00 часа сутринта.

Селекционерът Пламен Константинов избра сред титулярите Александър Николов, Цветан Соколов, Алекс Грозданов, Николай Колев, Георги Сеганов и Мартин Атанасов, либеро Симеон Добрев (Мартин Божилов -либеро, Стефан Чавдаров, Симеон Николов и Николай Пенчев).

Българските волейболисти бяха най-близо до спечелване на първата част, когато пропуснаха геймбол. Поляците започнаха по-добре поведоха последователно със 7:4 и 8:5, но българите изравниха за 8:8, а след това на два пъти поведоха с 13:11 и 14:12. Няколко пъти резултатът пак бе изравняван, съперникът взе аванс от 20:18, но националите стигнаха до 20:20 след успешни атаки на Колев и Соколов, а при 24:23 имаха геймбол след ас на Симеон Николов, но пропуснаха възможността и след силни игра на блокада Полша спечели първия гейм с 26:24.

Втората част също стартира с превъзходство на полските волейболисти, които дръпнаха с 6:2 и възползвайки се от неточности в играта на България, поддържаха преднина от 2-3 точки. Авансът на противника стана 5 точки при 21:16 и поляците нямаха проблеми да затворят гейма при 25:20.

Началото на третия гейм бе по-стабилно за България, като националите имаха аванс от 2 точки при 4:2 и 5:3, преди Полша да обърне до 6:5 в своя полза и да поеме инициативата в следващите разигравания. Преднината на европейските шампионата стана 5 точки при 16:11 след силни изяви на Лукаш Качмарек и Камил Семенюк, но българите стигнаха до равенство 16:16, фиксирано от Цветан Соколов. Въпреки равностойната игра до 20:20, тимът на Полша завърши успешно мача с три поредни точки за крайното 25:21 и 3:0 гейма.

Капитанът Цветан Соколов отбеляза 20 точки за България срещу Полша, Александър Николов добави 8, а с по 6 точки завършиха Николай Колев и Алекс Грозданов.

За поляците най-резултатен бе Бартош Беднож с 16 точки, а по 13 реализираха Качмарек и Семенюк.

За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!

Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!