Cyprus

Ahmet Savaşan: "29 Ekim, Türkiye ve KKTC’nin hür ve bağımsız yaşayacağının teminatıdır"

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının bütün Dünya’ya Türk Milleti’nin vatanını tehdit altında gördüğünde, bu tehdidi nasıl bertaraf edeceğini, bağımsızlık ve hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, ülkesi için hiç çekinmeden canını verebileceğini ispat ettiğine dikkat çekerek, “bu azim nasıl ki Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar hür ve bağımsız var olacağının teminatıdır, aynı zamanda da Kıbrıs Türk Halkı’nın ilelebet hür ve bağımsız yaşayacağının nişanesidir” ifadelerini kullandı.

Savaşan mesajında şu ifadeleri kullandı:

Hepimize düşen en önemli görev; bugünlere nasıl gelindiğini daima hatırlayarak, genç insanlarımızın evrensel bilimin öngördüğü ilkeler doğrultusunda eğitimli, kabiliyetli, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesini gözetirken,ulusal bağımsızlık ile millet egemenliğine dayanan çağdaş, demokratik, sosyal hukuk devleti anlayışını da yaşatmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yaşını, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, 1923’ten günümüze her Kıbrıs Türkü gibi sevinç ve gururla kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sonsuza dek payidar kalacağına ve el ele yürüyeceklerine dair sarsılmaz inancımı ifade eder, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelesinin kahramanlarını saygıyla yad ederim.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Griezmann has 4 goals in his last 6 games for Barcelona
Braithwaite has scored 4 (3+1) points in Barca's last 2 games. He had not scored in 13 games before
Sami Khedira: If I could move to a Premier League club, I would be happy
Lokomotiv-Salzburg match in the Champions League will be served by the Turkish team of referees
Philippe Coutinho: I am forever grateful for the chance to play for Liverpool in the Premier League. Now focused on Barca
Mijatovic on Real Madrid's loss: Zidane must improve. The team didn't know Alaves' strengths
Frank Lampard: I Respect Mourinho. There will be no results like his if you are not a talented coach