Cyprus

Dağlı, Başbakan Tatar’ı yalancılıkla suçladı

Kıbrıs Postası - VATAN MEHMET

Okan Dağlı, Başbakan Ersin Tatar’ı Maraş konusunda yalancılıkla suçladı.

Başbakan Ersin Tatar’ın Maraş’ın açılması için yasal çalışma yaptıklarını belirtmesi üzerine sosyal medyadan tepki gösteren Mağusa İnsiyatifi’nden Okan Dağlı, "Topyekün yalancısınız. Söylemeye devam edin. Yalandan kimse ölmez..."  diyerek tepki gösterdi.

Okan Dağlı, daha önce Maraş’ta envanter çalışması yapılmasını önemsediklerini belirterek, atılacak hiçbir adımın ilgili Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararı ile çelişmemesi gerektiğini kaydetmiş ve atılacak adımların bazı kriterleri olması gerektiğini ifade etmişti.

BAŞBAKAN TATAR NE DEDİ?

Maraş’ın açılması konusunda açıklamada bulunan Tatar bu konuda yasal düzenlemelerin yapılması aşamasında olduklarını ifade etti.

Başbakan Ersin Tatar, “ Maraş’ın Türk yönetiminde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları da dikkate alınarak, Taşınmaz Mal Komisyonu marifeti ile yerleşime ve turizme açılması politikasının izlendiğini” vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak da konuşan Başbakan Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nin Devletin, ülkenin güvenli geleceğinde söz sahibi olabilmek için dürüst, açık ve şeffaf bir siyaset anlayışı ile birlik beraberlik içinde çalışmalarına hız vererek sürdürmek durumunda olduğunu” söyledi.

Tatar, artık Kıbrıs’ta 2 devletli bir çözümden sonra huzur ve barışın olabileceğinin netleştiğini, atılacak adımlar olduğunu, bu adımları atabilecek, Türkiye ile diyalog halinde ,  halk ve Türkiye ile birlikte yürüyebilecek bir adayın Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini” vurguladı.

Football news:

Mammana about moving to Sochi: I will Try to achieve a lot with this great club
Chakyr should not have counted Langle's goal. Ex-referee Andujar Oliver on the Barcelona-Napoli match
Lampard on Chelsea's challenge for the new season: we Don't want to limit ourselves to fighting for the top 4
Lewandowski scored his 66th goal in the Champions League and moved to 4th place, ahead of Benzema. To Raul's 5 goals
Barcelona and Bayern have won the Champions League 10 times. 6 other participants of the 1/4 final of 0 cups
Gennaro Gattuso: Napoli fell asleep for half an hour and gave Barca victory. We dominated and hit more often
Lewandowski finished off Chelsea: 2 goals and 2 assists. His statistics this season are more than space