Cyprus

Erdoğan Sorakın'dan 'Kutlu Adalı' cinayetinin aydınlatılması için Tatar'a çağrı

Erdoğan Sorakın'dan 'Kutlu Adalı' cinayetinin aydınlatılması için Tatar'a çağrı

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Kutlu Adalı cinayetinin aydınlatılması için polis ve başsavcılığı göreve çağırdı, en büyük görevin ise Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a düştüğünü söyledi.

Erdoğan Sorakın'dan 'Kutlu Adalı' cinayetinin aydınlatılması için Tatar'a çağrı

Türkiye’de suç örgütü lideri olarak hüküm giyen Sedat Peker’in “Kutlu Adalı Cinayeti’ni de konuşacağız” sözüyle, yeniden gündeme gelen cinayetin ardından, CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, olayın aydınlatılması için Polis Genel Müdürlüğü, Başsavcılık ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı göreve çağırdı.

Sorakın'ın konuyla ilgili paylaşımı şöyle:

"Kutlu Adalı, yaşamı boyunca barış, demokrasi, insan hakları ve özgürlükler için mücadele eden, Kıbrıslı Türk kavramı üzerinde hassasiyetle duran bir yurtseverdi. Temiz ve aydınlık bir toplumu savunuyordu.

Karanlık işleri sorguladığı bir dönemde faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Aradan 25 yıl geçtikten sonra Türkiye’de farklı bir hesaplaşmada gündeme geldi. Bu aşamada burdaki Polis Genel Müdürlüğü, Başsavcılık gibi kurumlarımıza cinayetin aydınlığa kavuşturulması açısından büyük görev düşmektedir. Ancak en büyük görev cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar’ındır."

Football news:

Modric on Croatia at the Euro: We expect a lot from ourselves. Ready for the battle with England
Eriksen's former Tottenham doctor: I thought: Oh my God! Did we miss something? But the results of his tests are perfect
The coach of North Macedonia on the status of the Euro outsider: This gives additional motivation. We have prepared well
Kane before Croatia: England are strong enough to get out of the group. You can't win a tournament with one match
Zinchenko before the match with the Netherlands: We play not only for ourselves, but also for the whole country
Finland scored a single shot, but surprised Denmark with a transformer scheme. Russia is better to prepare in advance
Depay agreed to move to Barca. The transfer is expected to be announced next week