Cyprus

Ersin Tatar: "Alsancak, Lefkoşa ve İskele-Karpaz yolları yakında bitecek"

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağımsız Şoför Okulları Birliği Başkanı Emirzade Tilki ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti... Kabulde gerçekleştirdiği konuşmada, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hükümetin kurulmasının bu kadar zaman alması elbette herkesi biraz rahatsız etmiştir, üzmüştür. En kısa zamanda hükümetin kurulması ve gerekli kararların üretilip mağduriyetlerin olmaması en büyük temennimdir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, ilgili partilerin gereğini yaparak bir an önce hükümeti kuracağına inanç belirtti.

Bağımsız Şoför Okulları Birliği’nin, yıllardan beridir dinamik olan sektörlerinde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek on binlerce kişinin şoför okulları sayesinde ehliyet aldığını belirterek şoför okullarını yoğun çalışmaları nedeniyle kutladı.

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, pandemiye ve tüm sıkıntılara rağmen yoluna devam etmektedir. Sizin çalıştığınız sektörde de önemli gelişmeler oluyor. Bunu görüyoruz. Rekabet de var, her şeye rağmen araç sayısında artış da var” şeklinde konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Tatar, Alsancak ve Lefkoşa çevre yollarıyla İskele-Karpaz yollarının yakında biteceğinin altını çizdi.

Konuşmasının devamında ulaşımın etkili bir şekilde sağlanacağı ortamın oluştuğunu kaydeden Cumhurbaşkanı, “Bütün bunlar, daha fazla araç, daha fazla ehliyet ve sizlerin de yoğunluğu anlamındadır” dedi.

Pandeminin bir an önce son bulması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, en erken zamanda normal hayata dönülmesi umudunu dile getirerek “O zaman sizlerin işleri de çok daha iyi olacak düşüncesi içerisindeyim. Dolayısıyla, çok karamsar olmamak ve umutlu olmak lazım” şeklinde konuştu.

Şoför okullarına sahip çıkmanın herkesin görevi olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı, sektörde yaşanan sıkıntıların çözümü konusunda atılacak adımların takipçisi olacağına dikkat çekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Argentina won the 78th World Cup at home amid a crackdown. The junta kidnapped people, the opening took place a kilometer from the prison for dissenters
Barcelona will not buy Garcia this winter
Monaco scored 36 points in the first 20 games of the seasons. More than it was under Jardim
Rivaldo: Koeman deserves respect for the trust of young people. Zidane stopped doing that
Roma cannot beat Lazio in 4 consecutive matches
Mourinho on extending the lease of the Bale: Not a second was said about it
Neuer - best goalkeeper of the decade, Buffon-2nd, Courtois-3rd (IFFHS)