Cyprus

Hakan Gündüz: "Gezici'nin anketini etik ve yöntemsel anlamda eleştirmek UBP açısından manidar olur”

Kıbrıs Postası - ÖZEL HABER

Sosyolog ve Siyasal Bilgiler Uzmanı Hakan Gündüz, Gezici anket sonuçları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Siyaset Bilimci Gündüz, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde Gezici anketinin bir dizi anket yaptığını ve anketlerin oldukça fazla tartışıldığını dile getirdi.

"GEZİCİ ANKETİNİ ETİK VE YÖNTEMSEL ANLAMDA ELEŞTİRMEK UBP AÇISINDAN MANİDAR OLUR"

Gündüz, “Ulusal Birlik Partisi (UBP) içerisinde Murat Gezici'nin etik ve yöntemsel anlamda kurultay ile ilgili anketini eleştirmek UBP açısından manidar olur” ifadelerini kullanarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde, partinin Gezici anketlerinin sonuçlarının doğruluğunu savunduğunu ve Murat Gezici’ye güvenilirlik duyulmasını telkin ettiğini hatırlattı.

Bu olaydan dolayı Gündüz, UBP'lilerin Gezici anketinin bu saatten sonra tabana sonuçların şüpheli olduğunu inandırmalarının zor olduğunu aktararak “Ha şayet ‘kantarın ayarını bozduysak, bizi tartarken de yapacak bir şeyimiz haliyle olmaz" dedi.

Anket sonuçlarını UBP delegesinin itibar edeceğini belirten Gündüz, “Ne derseniz deyin de Hasan Taçoy’un ilk tur için önemli bir farkla önde olduğu belli. Üstelik bu anketten sonra Taçoy'a destek ivmesi de yükselecektir. Anketin doğruyu yansıtması durumunda bu artan destek ivmesi ile sürecin ilk turda da bitmesi ihtimaldir” ifadelerini kullandı.

UBP’nin iktidar partisi olduğuna işaret eden Siyaset Bilimci Gündüz, güç ve güçlü olmak, iktidar ve güçlü olanın yanında olmak partinin genetiğinde yer aldığını dile getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Lampard on whether Giroud will start in the Premier League: we'll See. Forward scored 4 goals for Sevilla
Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League
Barcelona first ever Champions League penalty kick in 5 consecutive rounds
Almost pregnant doesn't mean pregnant. This is Tuchel's metaphor about PSG's chances for the Champions League play-offs: we explain their alignment with Manchester United and RB
We know more than half of the participants in the Champions League playoffs. Who is already there, and who postponed until the last round?
Maguire about 1:3 with PSG: the Opponent scored illogically-a ricochet and pinball around the penalty area