Cyprus

Hasan Taçoy, resmi olarak UBP Genel Başkanlığına adaylık başvurusunu yaptı

Kıbrıs Postası - ERTUĞRUL SENOVA

Kıbrıs Postası - ÖYKÜ KENDIR

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, UBP Genel Başkan adaylığını Genel Başkan Vekili Ersan Saner'e başvurusunu resmi olarak yaptı.

Taçoy, başvurusunu yapmaya geldiği sırada, Genel Merkez önünde destekçileri tarafından karşılandı.

Adaylık başvurusu ardından açıklamalarda bulunan Taçoy, "varız ve var olacağız" diyerek "Yıllardır sadece bir tek amaç uğruna bu hizmeti verdim. Ülkemizin, halkımızın mutluluğu ve refahı için..." dedi.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte boşalan Genel Başkanlık mevkie sebebiyle adaylık başvurusu yaptığını söyleyen UBP Genel Başkan adayı Taçoy, "Hem UBP'nin hem halkımızın bana karşı olan inaçları beni bu noktaya getirmiştir ve aday olmaya teşvik etmiştir" ifadelerini kullandı. 

"Halkımızın verdiği bu güvenle 31 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan kurultayda sandıktan sizlerin ve partililerimizin desteği ile çıkacağıma inanıyorum. Bu yol hepimizindir, bu yol Kıbrıs Türkü’nün yoludur, UBP’nin yoludur ve hizmet yoludur" diyen Taçoy, ülkenin ihtiyacı olan birlik ve beraberlik olduğuna dikkat çekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Tuchel does not intend to renew his contract with PSG. He will become a free agent in the summer
Massimiliano Allegri: I Want to work in the Premier League. The League is progressing thanks to foreign coaches
Branislav Ivanovich: Abramovich is one of the most important people in my career. Not just the owner, but a friend
Zlatan Ibrahimovic: Jordan's Chicago is a perfect example of the character of the winners. I'm not Michael, but I also demand a lot
For the first time, Ronaldo does not Interfere with Juventus. This season will be his best in Italy, but Torino risk repeating real's problems
Serginho Dest: I Hope to play with Messi for another season. Everyone wants him to stay
Jose Mourinho: No one cried for us when Tottenham played 4 games in a week