Cyprus

KTTO iş yerinde koronavirüse rastlanması durumuna karşı acil durum eylem planı broşürü hazırladı

KKTO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, KTTO’nun aylık yayımladığı ‘Ekonomi Gazetesi’nin Kasım sayısı ile dağıtılacak broşür aynı zamanda, www.ktto.net üzerinden ve www.kttoekonomigazetesi.com adresinden indirilebiliyor.

Broşürde yer alan aksiyonlar şöyle:

“Tanı konulan kişi iş yeri dışında ise iş yerine gelmemelidir. Koronavirüs tanısı konulan çalışanların iş yerine gelmemesi, derhal maske takarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurması istenilmelidir. Tanı konulan kişi iş yerinde ise derhal maske takılarak en yakın ateş polikliniğine müracaat etmelidir.

Durum derhal Sağlık Bakanlığı’nın Alo 1102  hattına bildirilmelidir.

Yakın mesai arkadaşları ve iş yerinde bulunduğu sırada temas ettiği kişilerin isimleri temaslı takip ekiplerine bildirilmeli ve ekiplerin verdiği talimatlara uyulması sağlanmalıdır.

Filyasyon amacıyla yakın çalışma arkadaşları ve iş yerinde bulunduğu sırada temas ettiği kişilerin listesi çıkarılmalı, temaslılar listesi derhal Sağlık Bakanlığı'nın Alo 1102  hattına bildirilmelidir.

Yakın temaslı olarak karantinada olan kişinin de pozitif olması durumunda yine temas kurduğu kişiler tespit edilerek işlem tekrarlanmalıdır.

İş yerinden eve veya sağlık kuruluşuna sevk edilecek kişiler için bir izolasyon alanı oluşturulmalıdır.

Pozitif vakanın kullandığı muhtemel her alan; üretim alanları, ofisler, yemekhane, servis aracı, asansör, lavabo, toplantı odası, dinlenme odası, soyunma odası, revir ve benzeri tüm ortamlar dezenfekte edilmeli ve havalandırılmalıdır. Mümkünse tüm iş yerinin dezenfekte edilmesi doğru olacaktır.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it