This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Küçük: “Kurultay, suçlama savaşı değil, hizmet savaşı olsun”

Ulusal Birlik Partisi üyelerinden, iş insanı Hasan Küçük, 22. Olağan Kurultay ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurultayın, KKTC halkının geleceği ve UBP için tarihi bir sınav olduğunu söyleyen Küçük, “Bu sınav, ülke yönetimi ve yaşanılan krizin nasıl çözüleceği konusudur” dedi.

“KURULTAYA 48 SAAT KALA SUÇLAMALAR DEĞİL, İCRAATLAR KONUŞULMALI”

Kurultaya son 48 saat kala artık suçlamalar değil, icraatların konuşulması gerektiğini vurgulayan Küçük, halkın projeler ve ekonomik sorunlarla ilgilendiğini ifade ederek, gerçek kavganın icraatlar ve ülkenin nasıl yönetileceği üzerinden olması gerektiğini ifade etti.

Kurultaydan “yeni dönemin başbakanının çıkacağını” söyleyen Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülke yangın yeri; iş dünyası yeni Başbakanın icraatlarını ve pandemi sürecinin nasıl yönetileceğini bilmek istiyor. Esas tartışma adayların suçlamaları değil, icraatları olması gerekir. Toplumsal siyasete ihtiyaç duyduğumuz kritik bir süreçten geçiyoruz. Adalet ve hukukun üstünlüğüne inanalım ve kurultay suçlama savaşı değil, hizmet savaşı olsun. Kurultay sonucundan UBP’nin güçlenmesi KKTC için çok önemlidir.“

UBP üyesinin iradesini temsil edecek liderin, geleceğe yönelik, başta ekonomi olmak üzere; çalışma yaşamı,  sağlık, eğitim ve sosyal problemlerin çözümü ve icraatlarını konuşması gerektiğinin altını çizen Küçük, “İş dünyası bunu merak ediyor. Sosyal ve ekonomik sorunların derinleştiği pandemi döneminde sürdürülebilir icraatlar yapılamazsa, inanın seçtiğimiz parti Başkanın ne kadar anlamı olacaktır” dedi.

“ÖNCE KENDİMİZE, SONRA KKTC DEVLETİNE İNANMALIYIZ”

UBP’lilere seslenen Küçük, “Güven, huzur ve dayanışma içinde yaşayabilmek amacıyla yıllarca artarak devam eden mücadelemize sahip çıkmalıyız. KKTC devletine sahip çıkmak için UBP her daim güçlü olmalı. Bu uğurda verilen her mücadele gelecek nesiller adına hepimizin vereceği önemli bir sınavdır” ifadelerini kullandı.

“Önce kendimize, sonra KKTC devletine inanmalıyız” diyen Küçük, “İnanmak cesarettir, birlikteliktir ve haykırıştır. Kıbrıs Türkü’nün sesidir. Tarihi bu sınavda coşkumuzla ve tüm gücümüzle başarıya ortak olmak için 30-31 Ekim de kurulacak sandıklara koşalım” çağrısında bulundu.

“HER OY, GELECEĞE ADIM”

Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bayram havası şeklinde, tüm KKTC’ye ve dünyaya vermemiz gereken mesaj; ‘Biz buradayız, tarihsel TMT yeminini tutuyoruz, nöbetimiz devam ediyor, varız ve hep var olacağız’  sözünü, güçlü bir şekilde haykırmalıyız. Her oyun yeni bir geleceğe adım olduğunu unutmamalıyız. Söz konusu çocuklarımız ve UBP ‘nin bütünlüğü olduğunu, küstüm, darıldım, işim var demeden, hep birlikte tarih önünde birbirimize umut ve ışık olmak adına kurultayımıza katılalım. Sandıklara gidelim, keşke demeden hep birlikte tarih bizi değil, BİZ olalım ve çocuklarımız için tarihi biz yazalım.”