Cyprus

Pilli: “Müsteşar görevi bırakmadı, istirahat için evine gitti”

Kıbrıs Postası - ERTUĞRUL SENOVA

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, hem “ilk sporadik yerel vaka”; yani, temaslısı saptanamayan vaka tespit edildiği yönündeki iddialar, hem de Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür’ün istifa ettiği yönündeki haberlerle ilgili Kıbrıs Postası’na konuştu.

Sporadik vakanın tespit edildiği yönündeki iddiaları ne doğrulayan, ne de yalanyan Pilli, “Biz gereken açıklamaları, her zaman olduğu gibi gün içerisinde yapacağız” dedi.

“MÜSTEŞAR İSTİFA ETMEDİ”

Müsteşar Çaygür’ün istifa ettiği yönündeki haberlerle ilgili konuşan Pilli,  “Müsteşarın görevi bırakma gibi bir durumu yok. Bir günlüğüne istirahat için evine gitti. Yaşadığı sorunun benimle ilgisi yok. Bizim 40 yıllık bir dostluğumuz var… Biz bir aileyiz. Hemen ortaya asılsız iddialar atılıyor, uydurmasınlar” şeklinde konuştu.

Pilli, “Meyve veren ağaç her zaman taşlanır” ifadelerini de kullandı.

“BAZI ÇEVRELER BULAŞ OLMASINI, VİRÜSÜN YAYILMASINI İSTİYOR”

Hiçbir zaman vakalarla ilgili bilgileri kamuoyundan gizlemediklerini, şeffaf bir şekilde açıkladıklarını ifade eden Pilli, “bazı çevreler bulaş olmasını, virüsün yayılmasını istiyor. Virüs üzerinden siyaset yapıyor” diyerek sitem etti.

“KİMLERİN, KİMLERLE İLİŞKİSİ OLDUĞUNU ÇOK YAKINDA AÇIKLAYACAĞIM”

Sağlığın siyasete alet edildiğini söyleyen Bakan Pilli, “Kimlerin kiminle ilişkisi olduğunu, hangi bağlantılarının bulunduğunu, kimin piyonu olduğunu çok yakında açıklayacağım” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIĞI MENFAAT UĞRUNA KULLANAN POLİTİKACILAR BULUNDUĞU MAKAMLARDA OTURMAYACAKLARDIR”

“Sağlık hepimiz içindir” diyen Pilli, kimsenin sağlık üzerinden siyasi menfaat kazanmasına izin vermeyeceğini belirterek, “Bu toplum bunları yapanları affetmeyecektir. Sağlığı menfaat uğruna kullanan politikacılar bulunduğu makamlarda oturmayacaklardır” diyerek isyan etti.

Football news:

Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan