Cyprus

Πολλά γκολ και διπλό για την ΑΕΛ απέναντι στον ΑΠΟΕΛ

Μεγάλο διπλό της ΑΕΛ στο Λευκόθεο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Φούτσαλ.

Οι γαλαζοκίτρινοι της Λεμεσού κέρδισαν τον πρωταθλητή ΑΠΟΕΛ με 8-7.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα την ΑΕΛ ο Ράφαελ στο 3’, ενώ στο 9’ ο Χατζηγεωργίου πέτυχε το 2-0. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 14’ με τον Σκαρπάρη σε 2-1, όμως οι φιλοξενούμενοι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να πάρουν σημαντικό προβάδισμα με γκολ των Χατζηγεωργίου (17’), Ράφαελ (20’) και Σωκράτους (20’), που διαμόρφωσαν το 5-1.

Στην επανάληψη, μόλις σε λίγα δευτερόλεπτα, ο Ράφαελ ολοκλήρωσε το χατ τρικ του γράφοντας το 6-1, όμως ο Ρεσάλα, στο 22’ μείωσε σε 6-2. Ο Ράφαελ και πάλι διαμόρφωσε το 7-2, ο Ρεσάλα που σκόραρε για το 7-3 και στο 27’ ο Γκόες μείωσε τη ξανά σε 7-4.

Ο Τσακανιάς στο 30’ έκανε το 8-4 για την ομάδα της Λεμεσού, εκεί οι γηπεδούχοι τα έδωσαν όλα για την ανατροπή. Ο Ρεσάλα μείωσε σε 8-5 ολοκληρώνοντας και αυτός το χατ-τρικ. Στο 33’ ο Κόκκινος καθώς έφερε τη διαφορά στα δύο γκολ, διαμορφώνοντας το 8-6, με τον Ρεσάλα γράφει το τελικό 8-7.