Cyprus

"İzlenen yanlış politikadan bir an evvel dönülmelidir"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, NATO Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesine değinen Nami, Türkiye’nin ABD ve AB ile olan sorunlarını, Kıbrıs meselesini çözmeden halledemeyeceğini ifade etti.

Kıbrıs sorunu devam ettiği sürece sadece yüzeysel bazı adımların atılabileceğini söyleyen Nami, Kıbrıs sorunu çözüldüğü anda Türkiye’nin AB ile ilişkilerinin önündeki engelin kalkacağını; İsrail ile enerji koridorlarını oluşturmanın mümkün olacağını savundu.

Böyle bir etkinin Türkiye’yi içinde bulunduğu sorunlardan farklı bir boyuta taşıyacağını söyleyen Nami, Kıbrıs meselesi çözülmeden Türkiye’nin AB ile müttefik olarak hareket etmesini ve Doğu Akdenizde’ki sorunları çözmenin imkansız olduğunu kaydetti.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

Football news:

Mkhitaryan on relations with Mourinho: What happened in Manchester remains in Manchester
FIFA and UEFA rejected the request of the Basque Country Football Federation for recognition as an independent member of organizations from Spain
Belarus will host the 2022 World Cup qualification matches at the Tsentralny Stadium in Kazan
Gerard Pique: We are waiting for Messi to sign a new contract. We want him to be with us
Shomurodov flew to Rome. Today he will undergo a medical examination for Roma
Arsenal discussed the deal for Lautaro, communicating with Inter on Bellerin. The striker is Interested in the transfer
Arsenal bought defender White from Brighton for 50 million. This is a logical increase, although the club, of course, overpaid