Cyprus

Sibel Tatar’dan Özdenefe’ye yanıt: "Başkanlık etmedim, iyi dileklerimi sunmaya gittim"

Cumhurbaşkanlığı Spor Üst Komitesi’nin Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi ‘Sibel Tatar başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi’ haberinin servis edilmesinin üzerine, CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe, “'Saray-aile’ bütünleşmesine yönelik bir adım olmamasını umuyorum” yorumunu yapmıştı.

Özdenefe’nin yorumuna Sibel Tatar’dan cevap geldi. Tatar, toplantıya başkanlık yapmadığını, basıncılarının haberi yanlış yazdığını, toplantıya iyi dileklerini sunmak için gittiğini vurguladı.

Sibel Tatar Fazilet Özdenefe’ye şu yanıtı verdi:

"CUMHURBAŞKANI EŞİNİN BİR STATÜSÜ VAR"

“Sevgili Fazilet. Bugün yapmış olduğun yorum beni üzdü. Basıncımız haberi yanlış yazmış, esasen başkanlık yapmadım, toplantıya komitenin kurulmasına katkım olduğundan, başkan üyelere iyi dileklerimi sunmamı istemişti. 

Bu arada bir kadın olarak, bir eşi koyduğun yer ve değer hiç de hoşuma gitmedi. Cumhurbaşkanı eşinin bir statüsü var ve ülkeye hizmette Cumhurbaşkanı’nın en büyük yardımcısıdır.

Bugüne kadar faal olan ve toplumsal, ülkesel sorunlarla birebir ilgilenen Cumhurbaşkanı eşi görmemiş olabilirsin.

Şunu açıkca söylemem gerek ki bundan sonra farklı, duyarlı ve bu gibi konulardan emeğini esirgemeyen bir Cumhurbaşkanı eşi göreceksin.

Senden tek isteğim yorumlarına partisel hırslarını alet etmemen ve bu uğurda bir hemcinsine rencide edici yorumlar yapmaman, bilakis destek olman. İyi çalışmalar dilerim. Sibel Tatar.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

George Weah: Ronaldo is not the best in the world, but he worked insanely hard to become one. He deserves everything he has achieved
Chelsea have confirmed the loan of Tomori to Milan. It was reported that he can be bought for 28 million euros
Mbappe would like to play at Real Madrid or Liverpool. He is thinking a lot about his future at PSG
Raul is the only Real Madrid candidate in the event of Zidane's resignation (As)
Solskjaer on Klopp's criticism of Manchester United's defensive football: We attacked when we got the ball
Mourinho on Liverpool's 68 games without defeat at home: There are records that are almost impossible to break. They have achieved amazing results
Lampard to a reporter: You write about games with bias. Objectivity would be a good start for you