Cyprus

Tatar, Kıbrıs’ta iki devletli bir çözüm anlayışının benimsenmesi gerektiğini vurguladı

Tatar, Kıbrıs’ta iki devletli bir çözüm anlayışının benimsenmesi gerektiğini vurguladı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, bölgedeki diğer ülkelerin Kıbrıs’taki Türklerin bir devletinin olduğunu tanıması gerektiğini vurgulayarak adada adil ve kalıcı bir çözümün bulunabilmesi için Türkiye ve Yunanistan’ın da dahil olduğu bir uzlaşma zemininin bulunması gerektiğine dikkati çekti.

Adada iki tarafın da lehine olan bir çözüme ulaşılabilmesi için iki tarafın da birbirine saygı duyması gerektiğini kaydeden Tatar, “Birbirimizin egemenlik haklarına saygı göstermeliyiz. Esasen hepimiz aynı gemideyiz. Çocuklarımıza müreffeh bir gelecek bırakmak istiyorsak gerçekçi, makul ve pratik olmalıyız.” mesajı verdi.

Kıbrıs’taki Türklerin azınlık olarak görüldüğü herhangi bir yaklaşımın KKTC’ye empoze edilmesini asla kabul etmeyeceklerini bildiren Tatar, “Böyle bir dayatma demokratik de değildir, insani de değildir ve başarılı da olamaz.” dedi.

Football news:

Villarreal will play in the final of the European Cup for the first time
Manchester United lost for the first time in 8 matches. There were 6 wins and a draw
Manchester United reached the final for the first time under Solskjaer
Emery will play in the Europa League final for the 5th time. He has three wins
Villarreal stole the second English final - will play for the Europa League with Man United. Emery has a chance to take this title for the 4th time
Guardiola's father: Pep always considered Messi the best, but did not want to cause damage to Barca by taking the player
Messi wrote to Bartomeu You're trying to fuck me again shortly before the announcement of his desire to leave Barca