Cyprus

Ünal Üstel, resmi olarak UBP Genel Başkanlığına başvuru yaptı

Kıbrıs Postası - ERTUĞRUL SENOVA

Kıbrıs Postası - ÖYKÜ KENDIR

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ünal Üstel, UBP Genel Başkan adaylığını Genel Başkan Vekili Ersan Saner'e başvurusunu resmi olarak yaptı.

Adaylık başvurusunun ardından açıklama yapan Üstel, pandemi döneminde yaşanan jet krizi sebebiyle görevden alınması hakkında konuşma yaparak “Görevden alınmamın ardından adayı gezdim ve UBP tabanından aldığım teşvik ile birlikte Genel Başkan adayı oldum ve UBP’nin bayrağını daha ileriye götürmek için bu yoldayım” dedi.

“Bu yola çıkarken kendime güvenim sonsuz… Bu kararlılık çerçevesinde partimin ve ülkemin hükümetsiz kalmaması için partimi tek başıma iktidara taşıyacağımı inanıyorum” ifadelerini kullanan Üstel, UBP’yi tek başına hükümete çıkarmak istediğini dile getirdi.

Bir demokrasi yarışı içerisinde olduklarını söyleyen UBP Genel Başkan adayı Üstel, “Şölen havası şeklinde bitecek bu yarış. Ben kendimden eminim. Tecrübem bizi oralara taşıyacak. Başka bir aday da çıksa biz UBP’yiz” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Klopp responded to Neville's criticism about the words about 5 substitutions and the calendar: I'm not like him. I'm talking about all the players
The hardest task: help choose the best attacking midfielder in history
Mourinho, Lampard, Solskjaer and Moyes claim the title of best coach of November in the Premier League
Brunu, Grealish, Chilwell, Heibjerg - among the contenders for the November best player award in the Premier League
Klopp-best coach of 2020, flick-2nd, Guardiola-3rd (ESPN)
The most beautiful football documentary, I think, was made about Leeds. We talked to the Director
Nice Vieira was dismissed from the post of coach