Czech Republic

Bouře hnala volejbalisty z pláže blíž k Rize. Dva české páry na ME končí

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová jsou stále ve høe o medaile, odpoledne je èeká osmifinále. Po bouøi a zrušení celého ètvrteèního programu byl turnaj z Jurmaly u Baltského moøe pøesunut do náhradního areálu k Rize.

Kurty na Majori Beach v Jurmale jsou zaplavené, proto volejbalisté našli azyl v Rukkii Beach Centru, vzdáleném 20 kilometrù od pùvodního dìjištì. Pokraèuje se už bez divákù na ètyøech høištích a ženské finále se uskuteèní až v nedìli stejnì jako mužskı zápas o titul.

Kvapilová s Kubíèkovou mìly zápas proti francouzské dvojici Alexandra Jupiterová, Aline Chamereauová dobøe rozehranı, ale nezvládly koncovky. V té první od stavu 18:18 nezakonèily útok a nezískaly už ani bod, ve druhé promarnily pìt setbolù a podlehly 18:21 a 24:26.

Dumek s Berèíkem prohráli ve skupinì i podruhé, v boji o play off podlehli belgické dvojici Dries Koekelkoren, Tom van Walle 18:21 a 12:21. Stejnì jako pøi své premiéøe na ME pøed dvìma lety v Haagu se dìlí o 25. místo.

Šesté nasazené Hermannová se Slukovou, které už mají z ME støíbro a bronz, narazí na cestì do ètvrtfinále na Nizozemky Marleen Van Ierselovou, Pleun Ypmaovou.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Lotyšsku

Football news:

Agent Lukaku: Romelu is the best striker in the world at the moment
Marcus Rashford is the pride of all England, from the Queen to Jurgen Klopp. He again fed children across the country - and received the Order
Pjanic-Habibu: Good luck, brother. Inshallah, we will win
Klopp on Rashford's charity: I hope mom is proud of him. I'm proud
Troy deeney: I was called a black asshole, and social media said it wasn't racist. Do companies even want to change this?
Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working