Czech Republic

Cílovou fotku si může Samková pověsit na zeď. Díky nejtěsnějšímu finiši bere zlato

Snowboardcrossařka Eva Samková vybojovala patnácté vítězství ve Světovém poháru. Úřadující mistryně světa dnes vyhrála v italské Chiese po skvělém závěru finále, ve kterém jela dlouho čtvrtá.

Po startu česká reprezentantka zaostávala a měla na čelo sekundovou ztrátu. Před cílovou rovinkou ale soupeřky podjela v pravotočivé zatáčce a zvítězila těsně před Američankou Faye Guliniovou a Julií Pereiraovou de Sousaovou z Francie. O vítězce závodu přitom rozhodla až cílová fotografie.

"Je to nádherný pocit," řekla Samková v cílovém prostoru v televizním rozhovoru. "O tom je náš sport, to je na něm nejhezčí. Jste čtvrtá po startu a první v cíli."

Olympijská vítězka ze Soči triumfovala v závodu Světového poháru poprvé od prosince 2019, kdy byla nejrychlejší v rakouském Montafonu.

V osmifinále dojela Samková druhá a vyhrála čtvrtfinále i semifinále, i když v něm jela na druhém mezičasu až na třetí pozici.

Finálovou výhrou navázala na třetí místo z úvodního závodu, který se jel v Chiese v sobotu a v němž naopak neudržela vedení po startu. "Poučila jsem se z něj," řekla Samková. Po dvou závodech je se 160 body v čele průběžného pořadí spolu s Guliniovou.

Zkrácený seriál SP by měl mít už jen dvě zastávky. V březnu by se mělo závodit v gruzínském Bakuriani a poté ve švýcarském Veyssonaz.

Dalším závodem pro Samkovou a spol. tak bude mistrovství světa, které se od 11. do 13. února uskuteční ve švédském středisku Idre Fjäll.

Former Liverpool striker Ian St John has died at the age of 82
Koeman on the situation with Bartomeu: It's bad for the image of the leopards. For me, he has always been an exceptional person
Fiorentina Kokorina hosts Roma from the European Cup zone. Any chance of success?
Bartomeu was released on bail. He used the right not to testify against himself
Pedri returned to training with Barca. It was expected that he will miss 2-3 weeks due to injury
A representative of Laporte's headquarters: We have not communicated with Arteta. Koeman's work deserves praise
Investing in solar energy, healthy food, and Weddings: A guide to Levandowski's immense business empire