Czech Republic

Dráhy investují miliardy do vlaků. Místo přestavby starých koupí nové

Nový ředitel státního podniku slibuje, že se obnova vozidlového parku nebude ubírat cestou přestavby starých vozidel, jako byly modernizace motoráků 810 na žluté regionovy. Rekonstrukce se zaměří téměř výhradně na obnovu interiéru vlaků, jako bylo nedávné omlazení pendolin.

Na kolejích se v nejbližší době objeví 50 zcela nových osobních vozů. Budou mít stejný komfort jako railjety jezdící do Vídně a Grazu. V regionální dopravě představují nejnovější přírůstky vozů InterPanter a RegioPanter, a také RegioShark, což jsou dieselové jednotky.  

Kupec také v rozhovoru zdůraznil význam opravárenství. „Chceme, aby bylo jednou z našich hlavních konkurenčních výhod, a to nejen ve vztahu k České republice, ale i k blízkému zahraničí,“ uvedl.

Výhoda opravárenství se projevuje už nyní například v situaci, kdy některé kraje oznámily zájem nakoupit vlastní vlaky a soutěžit pak pouze dopravce, kteří je budou na jejich území provozovat.

Fotogalerie

Například Jihomoravský kraj chce nakoupit pro provoz na svém území 36 elektrických souprav. Podle Kupce se na ČD obracejí potenciální výrobci těchto vozidel s dotazy, za jakých podmínek budou dráhy ochotné tato vozidla servisovat a opravovat v brněnském depu.

Kupec tento týden nahradil v čele Českých drah Pavla Krtka, který nakonec vedení dopravce zcela opustil. Nový šéf dosud zastával post člena představenstva odpovědného za techniku a vozidla.

Football news:

Rivaldo on Messi in Juve: The world will boom. The Duo of Lionel and Ronaldo will go down in history
Atletico Interrupts the penalty for the second match in a row. Morata converted an 11-yard shot from the 2nd attempt
Sandro Rosel: Messi will not be a pawn in Barca's presidential election. He's too smart
De Rossi or Spalletti can lead Fiorentina
Chelsea have resumed talks with Willian about a new contract
Pogba wants to stay at Manchester United
Doping officers visited the Barca base and checked Griezmann, Busquets and Fati (MD)