Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Eduardo Santos: titul s Plzní, přestup do Slavie. Ta řeší i další posily

„Sen se stal skutečností! Karviné a Plzni jsem moc vděčný, posunuly mě na současnou úroveň, nikdy na ně nezapomenu. Ale teď jsem ve Slavii, chci znovu zažít ten pocit, když se stanete mistrem. Ohromně se těším na novou výzvu a atmosféru v Edenu, kterou jsem doteď zažíval jen jako soupeř,“ citoval Eduarda Santose klubový web.

Mělo by jít o jeden z nejdůležitějších slávistických obchodů léta.

Perspektivní obránce, který dovede zahrát uprostřed i na kraji defenzivní řady. Elegantní, technicky zdatný a vyspělý, s míčem u nohy klidný a sebevědomý. Trochu jako Simon Deli, někdejší slávistická opora.

„Jsme moc rádi, že jsme Eduarda získali. Nejen při vzájemných zápasech, v dresu Karviné i Plzně, na nás udělal velký dojem,“ poznamenal sportovní ředitel Jiří Bílek.

„Hodně si slibujeme od jeho fyzických dispozic, 196 centimetrů výšky z něj dělá výborného hlavičkáře. Cenná je i jeho univerzálnost v obranné fázi, může zahrát stopera i na křídlech. Je mu 24 let, nejlepší roky má ještě před sebou. Doufáme, že ve Slavii díky servisu trenérského týmu ještě výkonnostně poroste,“ dodal.

Další jména pro Slavii?

Ewerton z Mladé Boleslavi
Jeho příchod má být ze všech nejblíž. Jako první o tom informoval deník Sport. Produktivní brazilské křídlo z Mladé Boleslavi (v uplynulé sezoně 11 gólů a 6 asistencí) v kádru nahradí Petera Olayinku, který je na cestě do zahraničí. Už loni měl jít do Kodaně, ale neprošel zdravotní prohlídkou. Teď se jako reálná varianta jeví přesun do Turecka.

Oscar Vilhelmsson z Göteborgu
Teprve osmnáctiletý urostlý útočník ze Švédska. Podle tamních médií už měl do Prahy přicestovat na zdravotní prohlídku, šlo však spíš jen o oťukávání a první debaty mezi zástupci klubu a hráčem. Od začátku roku dal v deseti ligových zápasech dva góly.

Hien Isak z Djurgardens
Zase Švédsko. Třiadvacetiletý stoper, který by v Praze mohl doplnit krajana Aihama Ousoua, pravidelně nastupuje v domácí soutěži. Sportovní ředitel klubu Bo Andersson navíc pro server expressen.se před pár dny potvrdil nabídku z Prahy: „Bavíme se o tom, ale Isak je pro nás důležitým hráčem.“

Santos přichází po unikátní sezoně, ve které jako hráč Karviné sestoupil, ale během jarního hostování v Plzni slavil titul. Překvapilo, když po něm Viktoria v únoru sáhla. V novém týmu nejdřív měsíc čekal na šanci, ale když se v polovině března dočkal, ze hřiště už neslezl.

„Když přišel, nebyl připravený, ale postupně se dostal do pohody,“ chválil ho kouč Michal Bílek. „Je klidný, dovolí si, rozehraje, je rychlý a vysoký.“

I proto bylo setrvání bezmála dvoumetrového borce pro Plzeň letní prioritou.

Jenže teď musí hledat náhradní řešení.

Ve smlouvě o hostování totiž chyběla dohoda o přestupové opci, a tak si sestupující Karviná v létě mohla dovolit cenu svého nejžádanějšího fotbalistu vyšponovat. Mluvilo se až o třiceti milionech korun, což bylo mimo současné možnosti Plzně.

To Slavia s vyplacením požadované sumy neváhala.

Po odchodech Ondřeje Kúdely do indonéské Jakarty a Alexandra Baha do Benfiky Lisabon univerzála do defenzivy potřebovala.

Rodák ze Sao Paula je třetí letní posilou před sezonou, ve které si slávisté chtějí vzít zpátky mistrovský titul.

V uplynulých týdnech přivedli z Mladé Boleslavi krajního záložníka či beka Davida Douděru, kterému se nadmíru povedlo ligové jaro. A poté, co se nakonec nedohodli s Matějem Pulkrabem, bývalým sparťanem, si ze Slovácka po konci smlouvy vzali také reprezentačního útočníka Václava Jurečku.