Z Čechů se znovu stávají chataři a chalupáři. Fenomén, který byl populární především v dobách normalizace, se začal vracet již v uplynulých letech, naplno ho ale umocnila až pandemie koronaviru. Zkomplikovala cestování do populárních dovolenkových destinací a nasměrovala zájem lidí k chatám a chalupám. Podle dat projektu Atlas cen, který sleduje data z katastrálních úřadů, se jich letos v červnu prodalo téměř o polovinu víc než ve stejné době loni. A s prudkým nárůstem zájmu jdou nahoru i ceny. Meziročně vyrostly o 13 procent, což je podobné jako u bytů.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru