Czech Republic

Florbalový turnaj Czech Open ovládli muži i ženy Vítkovic

Ostravané proti Tatranu získali vedení v deváté minutì, když soupeøovo zaváhání v defenzivì využil støelou o levou tyè Lukáš Hájek. V polovinì úvodního dìjství bìhem osmi sekund bleskovì otoèili stav Martin Pánek a Sebastian Rod.

Ještì v první tøetinì vyrovnal po pøihrávce Adama Delonga Matyáš Šindler a ve 24. minutì získal Vítkovicím náskok Rostislav Gattnar. V závìru druhé èásti vybojoval balonek Matìj Matejèík a bekhendovou støelou upravil na dvoubrankový rozdíl. Snížit se podaøilo 55 sekund pøed druhou pauzou Filipu Langerovi.

Ve 43. minutì se ale po Matejèíkovì akci trefil kapitán Vítkovic Tomáš Sladký, který dnes slaví 34. narozeniny, a za 110 sekund zvýšil Ondøej Sidunov na 6:3.

Stav sice zkorigoval Adam Tlapák, ale dvìma góly pojistil náskok Ostravanù z úniku Matejèík, který díky ètyøem bodùm a hattricku ovládl kanadské bodování s deseti body i tabulku støelcù se sedmi góly. Výsledek už jen zkorigovali Martin Šindeláø a Milan Meliš. 

Vítkovice ovládly Czech Open v mužské elitì jako tøetí èeský tým po FBC Ostrava (1998) a Tatranu Støešovice (1999). Tentokrát to bylo za neúèasti zahranièních zástupcù. V boji o 3. místo vyhráli Bohemians nad Otrokovicemi 11:3 a tøemi body za dvì branky a jednu asistenci k tomu pomohl Jiøí Kratina.

Dvìma góly a asistencí se na podílela na finálovém triumfu vítkovických florbalistek švédská útoènice Lina Häggová, letní posila ze Sundsvallu. Ostravanky ve finále elitní kategorie mezi 12. a 18. minutou získaly vedení 4:0 díky brankám Zuzany Krzywakové, Häggové, Nikoly Liberdové a Sáry Seevaldové.

Èeský výbìr do 19 let snížil na konci první tøetiny díky Vendule Maroszové, ale do poloviny utkání zvýšily Häggová a Barbora Husková už na 6:1. Juniorky ještì v druhé èásti zkorigovaly stav díky Karolínì Stùjové a Alici Hejzlarové, která využila pøesilovku. Vítkovice ale v závìreèném dìjství navýšily rozdíl, trefily se ještì Eliška Planková, Lucie Cholinská a Jana Trošková. Èeský tým vyhrál v této kategorii poprvé od roku 2012, kdy slavil Herbadent SJM Praha 11 (dnešní Tigers Start98).

Turnaj se vzhledem k pandemii koronaviru nakonec rozlosoval pro 97 celkù, z nichž tøi nenastoupily a jejich výsledky byly kontumovány. V mužské elitì místo tradièních 16 týmù startovaly ètyøi a v ženské jich rovnìž místo šestnácti bylo sedm. Mezinárodní zastoupení bylo jen v kategoriích Open mužù a žen.

Mimo èeské kluby se pøedstavily dva týmy z Rakouska, po jednom z Maïarska, Nìmecka, Polska, Slovenska a Švýcarska. Pøed šesti lety byly na turnaji celky z 21 zemí a v roce 2016 hrálo rekordních 272 týmù.

Letošní roèník doprovázela øada hygienických opatøení. Na finálový den byla v UNYP Arénì na Podvinném mlýnì povolena maximální kapacita 500 divákù, všichni museli mít nasazenou roušku. 

Mezinárodní turnaj Czech Open v Praze

Branky: 38., 56. a 57. Matejèík, 9. Hájek, 17. Šindler, 24. R. Gattnar, 43. Sladký, 45. Sidunov - 11. Pánek, 11. Rod, 40. Langer, 47. Tlapák, 59. Šindeláø, 60. Meliš.

Branky: 8. a 52. Kratina, 10. a 28. Tomèo, 11. Folauf, 23. Otcovský, 31. P. Šebek, 31. M. Krebner, 44. Maliè, 55. M. Forman, 60. Valenta - 24. a 26. Èervenka, 10. Vykopal.

Branky: 13. a 23. Häggová, 12. Z. Krzywaková, 17. Liberdová, 18. Seevaldová, 28. Husková, 45. Planková, 48. Cholinská, 59. Trošková - 18. Maroszová, 35. Stùjová, 37. Hejzlarová.

Football news:

Bayern has everything: character, intelligence, technique. You look at their game with admiration. Peter Neustadter about Munich
Manchester United is ready to pay about 12 million pounds for Telles. Porto wants 18 million, the player considers the requirements too high
Guardiola on the composition of the city: We have 13 players. We need players from the Academy
Bale on time in Real Madrid: No regrets. I grew up as a person and a footballer
Kolyvanov about Rostov's departure from the Europa League: Karpin will understand the reasons, but such defeats leave an imprint
Lampard on Mendy: Petr Cech is a reference point for any goalkeeper at Chelsea
Balotelli is close to a 1+1 contract with Genoa