Czech Republic

Fotbalista Messi dostane ochrannou známku na své jméno. Soudil se devět let

Útoèník Barcelony poprvé o ochrannou známku na své jméno zažádal už v roce 2011. Jméno mìlo bıt registrováno jako sportovní znaèka. Kvùli velké podobnosti s názvem cyklistické znaèky Massi ze Španìlska však udìlení ochranné známky trvalo dlouhıch devìt let.

Evropskı soudní dvùr uvedl, že Messi je natolik známı, že široká veøejnost bude schopna jeho osobní znaèku od cyklovırobce rozeznat. Tento názor nakonec pøevážil všechna ostatní proti a fotbalové hvìzdì se povedlo dosáhnout svého cíle.

Firma Massi, která se zamìøuje na cyklistické vybavení a odìvy byla ve svém snažení zprvu úspìšná. Svùj boj ale prohrála v momentì, kdy Lionel Messi pøedložil svùj návrh soudnímu Tribunálu.

Tøiatøicetiletı Messi, kterı v Barcelonì obléká dres s èíslem 10, je podle èasopisu Forbes ve fotbalovém svìtì rekordmanem a také nejlépe placenım fotbalistou svìta. Za rok 2020 si pøijde na 126 milionù dolarù, tedy více než 2,8 miliardy korun.

Útoèník se v minulém mìsíci dostal na titulní strany médií, jelikož svému klubu poslal fax, ve kterém sdìloval, že chce odejít. 

Jeho domovskı klub FC Barcelona však poté oznámil, že jakıkoliv jinı klub, kterı by o Messiho mìl zájem, musí zaplatit klauzuli ve vıši 700 milionù eur. Renomovanı fotbalista proto po tomto vıroku od svého odchodu ustoupil a oznámil, že by se nerad soudil s klubem, kterı miluje.

Football news:

Dembele scored in both matches of the Champions League - Juventus and Ferencvaros. In La Liga, he did not score for more than a year
Keane has scored 4 goals in PSG's last 2 games. In 37 games at Everton, he had the same number
Carragher on Mourinho: they Said his football was from a different era. If he won the Premier League, it would be great
Gennaro Gattuso: Napoli need to play above all praise to beat real Sociedad
Neymar was substituted in the 26th minute of the match against Istanbul due to injury. He was crying
Juventus shares have risen four times in five years. Ronaldo-this is only one of the reasons
Gary Neville: Mourinho gives Tottenham the confidence to win the Premier League. Jose is only Interested in winning