logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Czech Republic

Fotbalisté Budějovic přivítají na úvod jara Mladou Boleslav

České Budějovice - Jarní část první fotbalové ligy odstartuje v pátek předehrávkou 21. kola mezi Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví. Osmé Dynamo se pokusí navázat na povedený závěr podzimu, během něhož vyhrálo sedm z posledních devíti kol. Pátí Středočeši se musí vyrovnat se ztrátou ofenzivních opor. Oba týmy dělí v tabulce jen dva body.

"Chtěli bychom navázat na výkony z podzimní části. Boleslav má ambice dostat se do bojů o evropské poháry, takže to bude nesmírně těžké," uvedl trenér českobudějovického nováčka soutěže David Horejš.

První vzájemný souboj v sezoně vyhrála Mladá Boleslav 4:2 díky čtyřem brankám Nikolaje Komličenka, který však v pauze přestoupil do Dynama Moskva. "Čeká nás atraktivní soupeř, kterému chceme vrátit porážku z prvního vzájemného zápasu. Uděláme všechno pro to, abychom uspěli a odstartovali druhou polovinu sezony vítězně," uvedl Horejš, jehož celek doma v lize vyhrál čtyřikrát za sebou.

Dynamo posílili v zimní pauze brankář Ivan Sušak, obránci Denis Granečný, Miloš Kopečný a Maksym Talověrov a záložníci Karol Mészáros a Pavel Šulc. "České Budějovice jako jeden z mála týmů v zimě posilovaly. Většina týmů oslabovala tím, že hráči odcházeli do zahraničí. Navíc se jim v závěru podzimu neskutečně dařilo, takže to nebude lehké," prohlásil mladoboleslavský kouč Jozef Weber.

Středočeši přišli v zimní přestávce o ofenzivní trio Komličenko, Muris Mešanovič a Pavel Bucha, kteří na podzim nastříleli v lize 24 branek. Kvůli přetržené achilovce navíc bude dlouhodobě mimo hru kapitán Marek Matějovský.

"(Jiří) Klíma, Hubínek, Budínský. To jsou hráči, jejichž čas přišel, aby ukázali, že to na sebe můžou vzít. Budeme muset nahradit góly a zlepšit obranu," řekl Weber, jehož svěřenci prohráli tři z posledních čtyř kol.

Na Střeleckém ostrově proti sobě nastoupí týmy, které na podzim trápila defenziva. České Budějovice inkasovaly druhý nejvyšší počet branek (33), zatímco Mladá Boleslav spolu s Bohemians 1905 třetí (32). Středočechům se nedařilo na hřištích soupeřů, kde vyhráli jediný z devíti duelů.

Mladá Boleslav přivedla v pauze obránce Davida Douděru a Ondřeje Mazucha, záložníka Dominika Janoška a jihokorejské ofenzivní hráče An Če-čuna a Čche Se-juna.

Themes
ICO