Czech Republic

Hamáček: Převoz Čechů do Švýcarska, Německa a Polska. Jednáme

Včera přibylo 16 600 pozitivně testovaných na covid, dnes odborníci odhadují, že počet nově pozitivních dostoupá ke 20 tisícům. „To jsou opravdu alarmující čísla a dokazují, že bez opatření, která jsme museli přijmout, to nejde,“ oznámil Hamáček na tiskové konferenci. Česko je na tom tak špatně, že mu pomoc nabídlo Švýcarsko, Německo a jednání probíhají i s Polskem.

Hamáček: Převoz Čechů do Švýcarska, Německa a Polska. Jednáme
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

Předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček na tiskové konferenci poděkoval občanům za to, že dodržují restriktivní opatření a méně cestují mezi okresy.

„Věřím, že tím dosáhneme toho, co chceme, to znamená poklesu nově nakažených a poklesu nově hospitalizovaných a že tím ulevíme zdravotníkům,“ oznámil Hamáček v ČT s tím, že prostým pohledem se zdá, že lidé omezili pochůzky, takže opatření vlády jdou správným směrem.

Policejní prezident Jan Švejdar poděkoval svým policistům i občanům, že dělají, co mohou a vše běží bez výraznějších problémů.

Ministr vnitra pozvedl varovný hlas.

„Včera 16 600. Dnes odhadují odborníci, že by se to mohlo přiblížit 20 tisícům. To jsou opravdu alarmující čísla a dokazují, že bez opatření, která jsme museli přijmout, to nejde,“ řekl Hamáček.

Varoval, že Pardubický kraj už oznámil, že nemocnice má zcela plné a už nemůže přijmout žádného covidového pacienta a ministr vnitra se obává, že k témuž dříve či později může dojít i v dalších krajích. I proto vláda jedná o mezinárodní pomoci. Dvacet lůžek s příslušným personálem nabídlo Švýcarsko, další lůžka nabídlo Německo a jednání probíhají i s Polskem.

Jednu z cest k řešení situace vidí v plošném testování firem.

„Pokud ta firma pravidelně testuje a ukazuje se, že tam virus není, tak nemá smysl ji zavřít.“ vysvětloval ministr vnitra s tím, že pokud bude firma vykazovat podezřelá čísla provedených testů a pozitivních výsledků těchto testů, už to může být důvod ke kontrole. Lze porovnávat množství pozitivních zaměstnanců ve vztahu k celkově pozitivním občanům v Česku či např. v kraji. 

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

Zpěvačka Ilona Csáková se opřela do Andreje Babiše, že se chlubí lékem Ivermektinem, který prosazova…

Football news:

Real Madrid put together a killing center - Modric-Casemiro-Kroos-for just 60 million euros. Even Luka Jovic was worth more
Zidane on 0:0 with Liverpool: We rode the storm and can be proud of our performance
2 Premier League clubs will play in the semi-finals of the Champions League for the 2nd time in 3 seasons
Zinedine Zidane: There are many masters at Real Madrid, but most of all I like the character of the guys
Emre Can: We played against probably the best team in the world. We can be proud of ourselves
Pep broke the curse of the Champions League: he took City to the semi-finals for the first time in five years. Only 4 players remained at the club from the last (and first) time for the club
Jurgen Klopp: Liverpool gave Real Madrid a bad feeling. We played well, but did not score