Czech Republic

Hejtman Grolich: Hry dětské olympiády vychovávají k zdravému životnímu stylu

Jihomoravský kraj vyšle svoje reprezentanty na X. letní olympiádu dětí a mládeže ČR 2021, která se uskuteční od 27. června do 2. července 2021 v Olomouckém kraji. Jednání rady doporučilo zastupitelstvu schválit účast jihomoravské reprezentace.

Hejtman Grolich: Hry dětské olympiády vychovávají k zdravému životnímu stylu
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich
reklama

Na programu X. letní olympiády dětí a mládeže je celkem 20 sportovních soutěží. Jihomoravský kraj vyšle celkem 316 účastníků – půjde o 265 sportovců, 48 trenérů a tři vedoucí výpravy. Celkový předběžný návrh rozpočtu na účast jihomoravské reprezentace na hrách letní olympiády činí 3 miliony korun.

„Hry dětské olympiády mladým sportovcům navozují atmosféru opravdových olympijských her. To vede k výrazné motivaci dětí a mládeže k aktivnímu využívání volného času a vychovává je ke zdravému životnímu stylu. Věřím, že v Olomouci naše reprezentace naváže na výrazné úspěchy z minulých ročníků olympiád a snad už i epidemiologická situace bude ke konání her příznivá,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 13102 lidí

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je nejvýznamnější sportovní mládežnickou akcí České republiky. ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje České republiky. Jde o soutěž krajských reprezentací nejlepších českých sportovců ve věku zpravidla 12 až 16 let.

Vítězem minulé IX. Letní olympiády dětí a mládeže se v roce 2019 stala reprezentace hlavního města Prahy. Nejvíce zlatých medailí (30) si ale z Liberce odvezli mladí sportovci na jižní Moravu. V celkovém hodnocení skončil Jihomoravský kraj na třetím místě za druhým Středočeským krajem.

Dětské olympiády se odehrávají ve dvouletých cyklech, střídají se letní a zimní olympiády. První ročník letní olympiády se uskutečnil v roce 2003 v Pardubickém kraji. Jihomoravský kraj se tohoto projektu účastní od roku 2003 a sám byl pořadatelem ODM již dvakrát, a to v letech 2005 a především 2017 – v tomto roce se Jihomoravský kraj stal i celkovým vítězem. Veškeré informace o projektu dětských olympiád, které se svým významem zařadily mezi nejvýznamnější sportovní akce v kategorii dětí a mládeže, konané na území ČR, poskytují internetové stránky ČOV (ZDE) a také stránky výpravy JMK na sociální síti (ZDE).

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Verona have loaned ex-Juventus midfielder Sturaro
Jovic has 3 goals in 76 minutes after returning from Real Madrid to Eintracht
Real Madrid gave Alcoyano game T-shirts, you could choose any name. The most popular are Modric, Benzema and Ramos
Bayer have lost 4 of their last 6 Bundesliga matches. He did not concede from the beginning of the season to this series
Mikel Arteta: Lampard is a Chelsea legend. I would like the club to support him and give him a chance
Sevilla forward En-Nesiri beat Messi and Suarez to reach the 1st place in the list of La Liga scorers
Zlatan plays his 600th match in the championship