Czech Republic

Hokejisté Poruby zdolali Třebíč a vedou tabulku první ligy už o čtyři body

Poruba vyhrála poètvrté za sebou a poosmé z posledních devíti duelù. Ostravané se dostali do vedení v èase 18:19, kdy využil pøesilovou hru Ondrej Šedivı a vstøelil 10. branku v sezonì. Ve 46. minutì využila poèetní vıhodu i Horácká Slavia a Matìj Psota vynutil nastavení. Vteøinu pøed jeho vypršením rozhodl ve prospìch lídra Petr Mrázek. Vítìz základní èásti z minulé sezony Tøebíè tak prohrála potøetí za sebou.

Litomìøice za dalším úspìchem vykroèily hned v úvodu utkání. V èase 1:45 otevøel skóre v pøesilové høe Fin Riku Sihvonen a hned za 19 sekund se prosadil také Josef Koláèek, kterı navíc v polovinì utkání svım druhım gólem zvıšil už na 3:0. Ve 46. minutì v poèetní vıhodì snížil Pavel Kubiš, ale 116 sekund pøed koncem pøi power play peèetil vısledek do prázdné branky Pavel Kordule. Pro Vsetín to byla teprve druhá porážka z posledních osmi zápasu.

Šestou porážku za sebou musel strávit Kolín, ale poprvé pøi této neúspìšné sérii bodoval. Prohrál v Pelhøimovì s domácí Jihlavou 2:3 v prodloužení. Dukla se ujala vedení po 129 sekundách díky gólu Radka Poøízka a ve 26. minutì jí zajistil dvoubrankovı náskok Slovák Samuel Krajè. Do konce druhé tøetiny Kozlové vyrovnali. Nejdøíve využil poèetní vıhodu obránce Petr Kolmann a 65 sekund pøed druhou pauzou se prosadil Kryštof Lang. V èase 63:03 rozhodl o páté vıhøe z uplynulıch šesti zápasù Richard Cachnín. Za Duklu nastoupil i obránce Jan Strejèek, kterı ji posílil z extraligového Litvínova a pùsobil v sezonì i v Litomìøicích.

Po dvou porážkách zabral Prostìjov, kterı vyhrál v Sokolovì 3:2 v prodloužení a zastavil tøízápasovou vítìznou sérii Baníku. Po 123 sekundách nastavení o tom rozhodl obránce Tomáš Drtil. Domácím pomohl k dalšímu bodovému zisku gólem a asistencí Daniel Kružík.

Na pøedposlední místo o skóre za Znojmo, které bude duel ve Zlínì dohrávat až v pondìlí, klesla pražská Slavia. Podlehla v Pøerovì 2:4 a nebodovala potøetí za sebou, Zubøi naopak potøetí v øadì zvítìzili, dvìma góly to zaøádil obránce Robert Èernı. Za Slavii poprvé nastoupil útoèník Tomáš Guman, kterı zamíøil do Prahy z Litomìøic a pøipsal si jednu asistenci.

Poslední Frıdek-Místek podlehl v Chrudimi 4:5 v prodloužení Pardubicím B, navázal sice na bodové zisky z minulıch dvou kol, ale prohrál už potøinácté v øadì. Vteøinu pøed koncem o tom rozhodl obránce Jan Koláø, kterı k tomu pøidal i dvì asistence. Šestatøicetiletı úèastník ètyø mistrovství svìta a olympijskıch her v Pchjongèchangu v roce 2018 nastoupil za záložní tım Dynama podruhé v sezonì. Bilanci 1+2 mìl za vítìze i Daniel Herèík. Hostùm pomohl k bodu dvìma góly Vladimír Svaèina.

Sestavy:
Lukeš (Stuchlík) – R. Èernı, Kudìlka (A), Chroboèek, Krisl (C), J. Adámek, Cubo, Hanák – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – T. Doležal (A), Hejcman, Goiš – Chludil, Zadražil, Tomi – Jan Svoboda, Nemec, Mácha.

Sestavy:
R. Málek (Pittr) – Žovinec (A), Køepelka, Hrdinka, Holı, Eliáš, Kajínek, Klikorka – Všeteèka, Žejdl (A), Kulda – Prùžek, Knotek (C), Guman – Slavíèek, Slavík, J. Brož – Havrda, J. Pùèek, Strnad.

Rozhodèí: Vrba, Šico – Veselı, Peluha

Sestavy:
Habal (Michajlov) – Tureèek, M. Rohan, Rulík, Weinhold, Mlèák, Klejna, Bulka – Kofroò, Kverka, Tomeèek – V. Adamec, Vrdlovec, Kružík – Køemen, Osmík, Csamango – D. Novotnı, T. Rohan, Šlechta.