Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

JKV korunní princ představil územní plán projektu Soudah Peaks

Rijád (Saúdská Arábie) 28. září 2023 (PROTEXT/GLOBE NEWSWIRE) - Jeho královská Výsost korunní princ Mohammed bin Salman bin Abdulaziz Al Saud, předseda vlády a předseda představenstva společnosti Soudah Development, představil územní plán rozvoje oblasti Soudah a části Rijal Almaa na Soudah Peaks – luxusní horskou turistickou destinaci v nadmořské výšce 3 015 metrů na nejvyšším vrcholu Saúdské Arábie. Projekt se nachází v mimořádném přírodním a kulturním prostředí v regionu Asír (na jihozápadě Saúdské Arábie) a je klíčovou součástí úsilí veřejného investičního fondu Public Investment Fund (PIF) o diverzifikaci ekonomiky rozšířením důležitých odvětví, jako je cestovní ruch, pohostinství a zábava, a podporuje strategii rozvoje regionu Asír.

JKV korunní princ Mohammed bin Salmán, předseda představenstva společnosti Soudah Development, prohlásil, že Soudah Peaks představuje novou éru luxusní horské turistiky, protože nabízí jedinečné životní podmínky a zároveň zachovává přírodní prostředí, kulturní a historické bohatství. Je strategicky sladěn s cíli Vize 2030, které spočívají v rozšíření cestovního ruchu a zábavy, podpoře hospodářského růstu, přilákání investic, přispění více než 29 miliardami SAR ke kumulativnímu HDP království a vytvoření tisíců přímých i nepřímých pracovních příležitostí.

JKV uvedla: „Územní plán potvrzuje náš závazek k celosvětovému úsilí o zachování životního prostředí a přírodních zdrojů pro budoucí generace. Jeho cílem je přispět k diverzifikaci národních zdrojů příjmů a budování silné ekonomiky, která bude atraktivní pro místní i globální investice.“

JKV dodává: „Soudah Peaks bude významným přínosem pro cestovní ruch v Saúdské Arábii a zařadí království na mapu světového cestovního ruchu, přičemž bude zviditelňovat a oslavovat bohatou kulturu a dědictví země. Návštěvníci budou mít příležitost objevovat krásy Soudah Peaks, poznávat zdejší bohatou kulturu a dědictví a zažít autentickou pohostinnost místní komunity. Soudah Peaks nabídne nezapomenutelné zážitky uprostřed svěží zeleně nad mraky.“

Soudah Peaks chce do roku 2033 nabídnout luxusní turistické služby více než dvěma milionům návštěvníků po celý rok. Územní plán je navržen tak, aby odrážel místní tradiční a architektonické styly a podporoval kulturní a krajinné dědictví regionu. V destinaci se bude nacházet 6 jedinečných developerských zón: Tahlal, Sahab, Sabrah, Jareen, Rijal a Red Rock. Každá nabídne řadu prvotřídních zařízení včetně hotelů, luxusních horských středisek, rezidenčních chat, vil, prvotřídních sídel, zábavních a komerčních atrakcí, stejně jako venkovních atrakcí zaměřených na sport, dobrodružství, wellness a kulturu.

Soudah Development do roku 2033 postaví v Soudah Peaks 2 700 hotelových pokojů, 1 336 bytových jednotek a 80 000 metrů čtverečních komerčních prostor. Územní plán bude realizován ve třech fázích, přičemž v první fázi (do roku 2027) se očekává dokončení 940 hotelových pokojů, 391 bytových jednotek a 32 000 metrů čtverečních maloobchodních prostor.

Soudah Peaks se rozkládá na více než 627 kilometrech čtverečních úchvatné přírody, přičemž k výstavbě je vyčleněno méně než 1 % půdy, což odráží závazek společnosti Soudah Development chránit a pečovat o životní prostředí, dodržovat nejlepší standardy udržitelnosti ve své třídě a přispívat k úsilí Saúdské zelené iniciativy.

Soudah Development je uzavřená akciová společnost vlastněná společností PIF, jejímž cílem je vybudovat v Saúdské Arábii jedinečnou luxusní horskou turistickou destinaci a zároveň zachovat přírodní prostředí a kulturní dědictví projektové oblasti, která se rozkládá na území Soudah a částech provincie Rijal Almaa.

O Soudah Development

Soudah Development je uzavřená akciová společnost stoprocentně vlastněná saúdskoarabským veřejným investičním fondem Public Investment Fund (PIF). Vznikla za účelem rozvoje luxusní horské turistické destinace, která zahrnuje Soudah a části provincie Rijal Almaa v regionu Asír na jihozápadě Saúdské Arábie. Cílem je zachovat přírodní krajinu, respektovat bohaté kulturní dědictví regionu a zároveň do roku 2033 přilákat 2 miliony návštěvníků ročně. Výstavbu Soudah Development oznámila 24. února 2021 JKV korunní princ Mohammad bin Salman bin Abdulaziz Al Saud, předseda vlády a předseda představenstva PIF.

Další informace naleznete na níže uvedených odkazech:

Web: www.soudah.sa a www.soudahpeaks.com

Twitter, Instagram, LinkedIn a Facebook: @Soudahpeaks

Nebo e-mailem: press@soudah.sa

Zdroj: NewsBeatWire

Kontakty:

Mohammed A. Alshehri

Press@soudah.sa

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.