Czech Republic

Manchester United v gólové přestřelce přehrál Bournemouth

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United otočili utkání 33. kola anglické ligy proti Bournemouthu a zvítězili 5:2. Leicester ovládl druhý poločas zápasu s Crystal Palace a slavil výhru 3:0, Arsenal si odvezl tři body z Wolverhamptonu za výsledek 2:0.

Sestupem ohrožený Bournemouth se nečekaně ujal vedení v 15. minutě, z úhlu se trefil Junior Stanislas. "Rudí ďáblové" otočili stav ještě do poločasu: po přihrávce Bruna Fernandese se prosadil osmnáctiletý talent Mason Greenwood, na něj navázal penaltou Marcus Rashford a obstřelem z dálky po dalším Fernandesově pasu Anthony Martial.

Fotbalista Manchesteru United Mason Greenwood se raduje z gólu.

První branku druhé půle vstřelil opět hostující tým, penaltu proměnil Joshua King. Tři body United následně přiřkl osmou brankou v sezoně Greenwood a následnou trefou i nejlepší hráč utkání Fernandes.

Leicester v neúplné tabulce udržel třetí místo právě před United. Po bezbrankovém prvním poločase se čtyři minuty po přestávce prosadil Kelechi Iheanacho, výhru zpečetil dvěma góly nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy. Ten se tak celkově v Premier League přehoupl přes hranici 100 branek.

Arsenal výhrou stáhl ztrátu na šestý Wolverhampton na tři body. Do vedení hosty poslal dvě minuty před poločasem osmnáctiletý Bukayo Saka, který se v Premier League trefil poprvé. Skóre uzavřel na konci druhé půle Alexandre Lacazette prvním ligovým gólem na soupeřově hřišti od loňského února.

Výsledky 33. kola anglické fotbalové ligy

Norwich - Brighton 0:1 (25. Trossard), Leicester - Crystal Palace 3:0 (77. a 90.+4 Vardy, 49. Iheanacho), Manchester United - Bournemouth 5:2 (29. a 54. Greenwood, 35. Rashford z pen., 45.+2 Martial, 59. Fernandes - 15. Stanislas, 49. King z pen.), Wolverhampton - Arsenal 0:2 (43. Saka, 86. Lacazette),