Czech Republic

Matovič a Ficův muž se tvrdě střetli v parlamentu. Padaly urážky i slova o zoofilii

Na půdě slovenského parlamentu se při čtvrtečních interpelacích odehrála ostrá slovní výměna mezi místopředsedou Směru-SD Lubošem Blahou a premiérem Igorem Matovičem z hnutí OLaNO. Ačkoliv spory jsou mezi oběma muži poměrně časté, tentokrát dosáhly až absurdních rozměrů, píše o události web Hospodárských novin.

Blaha Matovičovi vytýkal údajnou investici jeho ženy ve výši 10 milionů eur do finanční skupiny Arca. Premiér tvrdí, že investice ve třech směnkách dosáhla výše 600 tisíc eur.

Blaha při té příležitosti označil manželku premiéra za "bílou klisnu". Matovič v reakci Blahovi nejprve vzkázal, že je idiot, a poté připojil "informaci, kterou získal v e-mailu od člověka, jenž se představil jako Blahův bývalý spolužák". V něm prý stálo, že měl Blaha pohlavní styk s beranem. Matovič tím podle svých slov chtěl upozornit na absurditu pomluv bez důkazů.

Hádky si v Česku všiml mj. předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. "Premiér Matovič osočil při interpelacích poslance Blahu z toho, že měl pohlavní styk s beranem. Tak si říkám, že ten Andrej je celkem ještě umírněná osoba," napsal na Twitter.

Football news:

Levandovsky has 9 goals after 5 rounds. 14 Bundesliga clubs have scored less than that
Fati is the youngest goalscorer in the Clasico. He broke Raul's 1995 record
Ramos is playing his 31st match against Barca for Real Madrid in La Liga. He repeated the record of Raul and hento
Pep Guardiola: Manchester City lost 7 points - that's a lot. But problems arose for various reasons
Sandro Schwartz: Dynamo played intensely and scored 3 goals. We wanted to be more active in the attack
The tour in Italy started with a cool comeback with 6 goals. But it was difficult to see, because the main star was a dense fog
Guardiola supported Aguero, who put his hand on the shoulder of the female referee: Everything was fine. He has repeatedly put his hand on me