Czech Republic
An article was changed on the original website An article was changed on the original website

Mela ve feministickém hnutí. Feministky se obviňují ze znásilnění

Kuriózní spor uvnitř feministického hnutí spojovaného s centrem Klinika rozpoutal otevřený dopis zveřejněný na facebooku skupinou SdruŽeny. Autorky dopisu obviňují známou aktivistku M.F., která je biologicky mužem, ze znásilnění. Cílem dopisu podle nich je, že M.F. „přehodnotí své chování – zda je v souladu s idejemi, které otevřeně zastává, a které se jako feministka a lidskoprávní aktivistka snaží hájit“. M.F není k zastižení a její vyjádření k nařčení není známé.

„Znásilnila jednu z autorek tohoto dopisu. Zpočátku jí tvrdila, že si nic nepamatuje a popírala vinu, později připustila, že skutek spáchala. Pokoušela se vše ututlat a vyhýbala se konfrontaci. K tomu používala i citové vydírání a výhrůžky sebevraždou,“ stojí v otevřeném dopise. Dalšího znásilnění feministky se podle autorek dopisu M.F. údajně dopustila už před tímto případem.

Není zřejmé, jestli feministky znásilnění ohlásily. Z dopisu a diskuze pod ní se zdá, že nikoli. Právě to jim diskutující vyčítají. Navrhují jim, dopis smazat a jít na policii.

SdruŽeny zveřejnění hájí. „Potřeba oběti promluvit a označit (M.F.) jménem vznikla za situace, kdy byla zvána na různé veřejné akce coby známá česká feministka. Není jednoduché, když vám má PR dělat váš násilník,“ tvrdí feministky.

Paradoxem je, že M.F. loni zveřejnila text, ve kterém se zastávala například pedofilů. „Ještě není dobojováno. Očistěme pedofily a další stigmatizované,“ vyzývala aktivistka M.F.

Football news:

Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A