Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Midea představuje Xiaowei – nový způsob domácího života

Kuang-čou (Čína) 11. června 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Komorník, rodinný asistent, ochranka i robotický kamarád využívající umělou inteligenci – první robot pro domácnost od společnosti Midea zákazníkům nabízí vše ze světa umělé inteligence v jednom.

Společnost Midea, světový lídr v oblasti chytrých domácností, představuje inteligentního robota Xiaowei, který může fungovat jako komorník, rodinný asistent, ochranka i robotický kamarád využívající umělou inteligenci. Očekává se, že domácí robot Xiaowei bude uveden na trh ve druhé polovině roku 2022 a bude vytvořen pod samostatnou značkou Wishug společnosti Midea Group.

Robot pro domácnost Xiaowei první generace společnosti Midea je vysoký asi jeden metr s roztomilými dětskými rysy. „Doufáme, že Xiaowei usnadní rodinám každodenní život," uvádí Dr. Tang Jian, člen IEEE, významný vědec ACM, člen CIE a generální ředitel Midea AI Innovation Center.

Xiaowei má přístup k inteligentním domácím spotřebičům a zařízením IoT. Když například Xiaowei zjistí, že se člen rodiny vrací domů, může předem zapnout světla a klimatizaci a nastavit příjemnou teplotu a vlhkost, aby se hned po příchodu cítil pohodlně.

Xiaowei dokáže identifikovat členy rodiny pomocí technologie sledování obličeje a těla, což z tohoto všestranného robota dělá spolehlivého domácího pomocníka na bázi umělé inteligence, který dokáže také zajistit účinnou všestrannou bezpečnost. Robota můžete nasměrovat, aby navštívil každý kout domu, sledoval dění, přenášel různé předměty či zajišťoval vzdálený dohled a bezpečnost.

Stojí za zmínku, že Xiaowei je také výborný kamarád pro zábavu. Díky vestavěnému projektoru a dalším pokročilým technologiím dokáže vytvořit pojízdné domácí kino, zábavní centrum a interaktivní hrací koutek, který zabaví celou rodinu.

Robot Xiaowei je schopen skenovat dům ve všech směrech prostřednictvím vestavěné 3D kamery, provádět autonomní průzkum a mapování, identifikovat atributy objektů a sestavovat sémantické informace prostřednictvím 3D sémantického mapování. Díky této technologii robot Xiaowei například ví, co je pohovka a kde se nachází, a když mu řeknete „jdi k pohovce", Xiaowei se sám vydá k pohovce pomocí svých navigačních funkcí a zareaguje na hlasový příkaz.

„Při pohledu do budoucnosti přináší domácí robot mnohostranné možnosti využití." Dr. Tang Jian zdůraznil, že domácí roboti, stejně jako chytré telefony a nová energetická vozidla, již nyní mění životní styl lidí a stanou se základní nezbytnou výbavou každé domácnosti.

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/1836382/xiaowei.jpg

Kontakt: Lori, luory17@midea.com