Czech Republic

Na tenisovém turnaji WTA v Ostravě může dojít na běloruské finále

Sakkariová otoèila duel s Ons Džabúrovou z Tuniska a vyhrála 3:6, 6:3 a 6:1. Bradyová zvrátila zápas s ruskou kvalifikantkou Veronikou Kudìrmìtovovou, pøemožitelku druhé nasazené Karolíny Plíškové porazila 6:7, 6:3, 6:1 a o finále si zahraje letos poètvrté. Tøetí nasazená Sabalenková prohrávala se Španìlkou Sárou Sorribesovou dokonce 0:6, 0:4, pøesto nakonec vyhrála 0:6, 6:4 a 6:0.

Sakkariová, pøemožitelka turnajové jednièky Eliny Svitolinové z druhého kola, už s Džabúrovou prohrávala 3:6 a 1:3. Ziskem devíti gamù v øadì ale vıvoj otoèila a po hodinì a ètyøiceti minutách využila první meèbol.

„Jsem nadšená, že jsem v semifinále. Je to mùj poslední turnaj sezony a ráda bych tady vydržela až do nedìle,“ øekla Sakkariová Èeské televizi.

Mertensová mìla do utkání ostrı nástup, jako kdyby chtìla Azarenkové vrátit potupnou prohru 1:6, 0:6 z letošního US Open. Posílala vítìzné míèe po lajnách a vedla 2:0, ale Azarenková hru vyrovnala a postupnì byla ve vımìnách jistìjší. Za stavu 2:4 odvrátila Bìloruska brejkbol a rozjela se - ve zbytku utkání už ztratila jen jeden game.

„Ona vıbornì zaèala. Musela jsem si zvyknout a nedávat jí èas míèe zabíjet. Zaèala jsem využívat svoje šance a vıbornì podávala,“ øekla bıvalá svìtová jednièka Azarenková. Do semifinále postoupila potøetí z posledních pìti turnajù.

Postupující z kvalifikace Sorribesová vyhrála deset gamù v øadì a Sabalenkové i tekly slzy. Po první získané høe zvedla ironicky ruce nad hlavu, vzápìtí se uvolnila a rozehrála. Vyhrála dvanáct gamù po sobì a po dvou hodinách postoupila.

Turnaj žen v Ostravì

tvrdı povrch, dotace 528 500 dolarù

Dvouhra - ètvrtfinále:Krejèíková, Siniaková (2-ÈR) - Dabrowská, Stefaniová (Kan./Braz.), 14:00 Sakkariová (Øec.) - Azarenková (4-Bìl.), Sabalenková (3-Bìl.) - Bradyová (USA), Mertensová, Sabalenková (1-Belg./Bìl.) - Flipkensová, Schuursová (4-Belg./Niz.).

.

Turnaj mužù v Antverpách

tvrdı povrch, dotace 472 590 eur:

Dvouhra - ètvrtfinále:
Dimitrov (4-Bulh.) - Raonic (5-Kan.) bez boje


.

Turnaj mužù v Kolínì nad Rınem

tvrdı povrch, dotace 325 610 eur

Football news:

Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights
ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?