Czech Republic

Náhrada za střelce Juliše? V Olomouci věří, že Chorvat Radič

Smlouvu podepsal na dva roky, pak zapózoval s modrım dresem èíslo 17. „Dominika jsme sledovali dlouho. Vìøím, že je to typ útoèníka, kterého hledáme. Umí dát góly a obejít hráèe. Je to zajímavı hráè,“ øekl klubovému webu kouè Radoslav Látal.

Olomouckı útoèník Lukáš Juliš (vlevo) se spolu s Martinem Hálou raduje ze svého...

Radiè za Velenje odehrál 93 ligovıch utkání, vstøelil 21 branek. V minulém roèníku si pøipsal ve 29 zápasech pìt gólù a ètyøi asistence, leè s Velenje sestoupil do druhé ligy.

Jeho maximem je 11 gólù ze sezony 2017/2018. Pùsobil také v chorvatské lize ve Slavenu Belupo a Interu Zaprešiè. „Jsem šastnı, že jsem pøestoupil do klubu, jako je Sigma. Je to tradièní klub a to se mi líbí. Sleduji vìtšinu evropskıch soutìží. Èeskou ligu také, znám ji i z vyprávìní od spoluhráèù, kteøí šli hrát do Èeska,“ uvedl Radiè.

V úterı stihl i první trénink. „Byl nároènı, hodnì pršelo. Kluci jsou fajn, hned jsem vidìl, že jsou to kvalitní hráèi. Tìším se, až si s nimi zahraji v zápase.“

To bude už ve støedu na Androvì stadionu v 10 hodin proti Brnu. Pøíchod Radièe otevírá možnost hostování pro hroáka Sigmy Jakuba Yunise, o kterého se podle informací MF DNES zajímají dva prvoligové kluby z Èeska a jeden ze Slovenska.

Football news:

Zinedine Zidane: Real Madrid will have a chance to win trophies if we play as we did after the quarantine
Solskjaer on penalty: Tough decision. De Gea made an incredible save, but the rules are the rules
It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch