Czech Republic

Náš nejlepší zápas v sezoně, jásá Koeman po výhře nad Juventusem

Barcelonu poslal do vedení ve 14. minutì Ousmane Dembélé teèovanou støelou po pøihrávce kapitána Lionela Messiho, kterı v nastavení pøidal pojistku z penalty. Krátce pøedtím byl turínskı obránce Merih Demiral vylouèen po druhé žluté kartì.

„Byl to náš nejlepší zápas v celé sezonì. Vítìzství proti silnému evropskému tımu nám urèitì pomùže. Dokázali jsme hrát fotbal, o kterı se snažíme, a ukázali charakter,“ øekl na tiskové konferenci Koeman, jenž vede Barcelonu od léta.

Hosté byli v zápase dominantní, mìli èastìji v držení míè a italskému soupeøi nedovolili jedinou støelu na branku. „Barce“ ale také pomohlo štìstí, protože dokonce tøi góly domácího útoèníka Álvara Moraty neplatily kvùli ofsajdu.

„Chtìl jsem, abychom hráli na tøi obránce a vysouvali jednoho hráèe dopøedu s cílem získat pøevahu ve støedu høištì. To znamenalo, že jsme si vytvoøili mnoho gólovıch šancí, a upøímnì, to utkání jsme mohli rozhodnout mnohem døíve,“ uvedl Koeman.

Barcelona v Lize mistrù navázala na úvodní triumf 5:1 nad Ferencvárosem a s šesti body vede tabulku skupiny G. Èásteènì si tak spravila chu po sobotní s úhlavním rivalem Realem Madrid ve španìlské lize.

Den pøed utkáním s Juventusem odstoupil z funkce barcelonskı prezident Josep Maria Bartomeu, kterého ostøe kritizovali fanoušci i hráèi v èele s Messim. Právì argentinskı útoèník na høišti vypadal, jakoby ožil, a podal možná nejlepší vıkon v tomto roèníku. 

„Nijak nás to neovlivnilo. Musíme myslet jenom na sportovní vìci a vložit energii do fotbalu. Mimosportovní záležitosti nejsou v našich rukou,“ konstatoval Koeman.

Football news:

Barcelona are thinking about signing Garay due to Pique's injury
Pepe apologized for the red in the match with Leeds: there is no excuse for My behavior. I am deeply sorry
Manchester City have prepared a 10-year plan for Messi. After finishing his career, they want to make him an Ambassador for the club (The Times)
A Preston player who twice touched an opponent's genitals can be disqualified for 3 matches
Griezmann about his childhood: I tried to get into 10 clubs in France, but no one gave me a chance
Austin Matthew McConaughey (co-owner) is preparing for MLS: all season tickets have been sold, although there are only 2 players in the team, and the stadium (for $240 million) is still under construction
Lineker on Liverpool: Huge praise for Klopp's spectacular performance despite injuries