Czech Republic

Nový Zéland je už 100 dní bez nového případu koronaviru

Wellington - Nový Zéland dnes oznámil, že už 100 dní nezaznamenal žádný případ přenosu nemoci covid-19. Informoval o tom list The New Zealand Herald. První případ nákazy koronavirem země evidovala 26. února, poslední byl odhalen 1. května.

Zastavit šíření nemoci covid-19 se podařilo hlavně díky přísné celostátní karanténě, která trvala skoro sedm týdnů. V této fázi měli všichni obyvatelé vyjma "klíčových" pracovníků nařízenou izolaci a většina podniků musela být zavřená.

Jak poznamenal novozélandský deník, země se soustředila na tři typy opatření. Zavedla kontroly na hranicích, které měly zabránit průniku viru na Nový Zéland. Důsledně hlídala dodržování karantény a společenského odstupu a rovněž prováděla potřebné testování lidí a detailní trasování možných kontaktů nakažených.

Od počátku jeho šíření se v zemi přítomnost koronaviru potvrdila u 1569 lidí, uvedla americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU). Nemoci, kterou způsobuje, úřady připisují 22 úmrtí.

Nový Zéland koronavirus

Football news:

Former Italy striker Pazzini is Interested in Spezia. He is 36
Cherevchenko about Khimki: we will work both tactically and physically. Need to tighten up the team
Milan have agreed a transfer of the forward Bude-Glimt Hauge for 5 million euros. He scored them in the Europa League
Juventus offers Khedira 3 million euros for breaking the contract. The German demands 6 million
Tottenham are ready to sell Voigt for 10 million euros and increase the offer for Skrinjar to 45 million
Bellerin on 1:3 with Liverpool: Arsenal could have drawn or won
Klopp on the leadership of Leicester, Liverpool and Everton after 3 rounds: who cares who is in the lead now? This is just the beginning