Czech Republic

O budoucnosti Schicka bude jasno nejdříve po konci Ligy mistrů

Praha - O budoucnosti fotbalisty Patrika Schicka nebude jasno dříve, než Lipsko skončí své účinkování v restartované sezoně Ligy mistrů. Německý klub z ekonomických důvodů kvůli koronavirové pandemii neuplatnil na českého reprezentačního útočníka při hostování z AS Řím opci na přestup, ale strany stále jednají.

"Máme úmluvu, že dokud bude Lipsko v Champions League, nebudeme vývoj komentovat. Aby měl hráč i klub klid. Jednání samozřejmě probíhají. Výsledek řekneme až po ukončení účinkování Lipska v Lize mistrů," řekl novinářům Schickův agent Pavel Paska.

Schick od podzimu v Lipsku hostuje z AS Řím a má za sebou úspěšnou bundesligovou sezonu. Připsal si 10 branek a byl druhým nejlepším týmovým střelcem. S německým klubem ho nyní čeká dohrávka Ligy mistrů, která se od čtvrtfinále dokončí turnajovým způsobem na jeden zápas. Lipsko se utká s Atléticem Madrid.

Třetí celek uplynulé bundesligové sezony nechal vypršet opci na přestup, protože s ohledem na pandemii nechtěl zaplatit stanovenou částku ve výši 29 milionů eur (759 milionů korun). V Římě má Schick ještě dvouletou smlouvu.

"Není to jednoduché. Koronavirus silně ovlivnil transferní trh v celé Evropě. Ty ceny, které byly uzavřeny před rokem, to znamená případná opce pro Patrika, se v téhle výši nedají realizovat. Když jsme se chystali uplatnit opci, spadla do toho pandemie. Bum, bylo to ze dne na den," uvedl Paska.

"Teď je to otázka jednání a kompromisu mezi AS Řím a Lipskem. Ve fotbale nikdy nevíte, dnes je to tak, zítra je to jinak. Máme ještě dva roky smlouvu v Římě, takže žádá hektika není. Přestupové okno je otevřené do 5. října," dodal Paska.

Německo fotbal Lipsko Schick

Football news:

West ham offered 23+10 million pounds for defender fofan. Saint-Etienne refused
Andy Cole on £ 109m for Sancho: it's crazy money. Manchester United will not spend them at random
Juventus loaned Luca Pellegrini to Genoa
Palace, Brighton and Sheffield want to buy Brewster. Liverpool ask for 25 million pounds
Milan have offered 4 million euros for the striker Bodo-Glimt Gauge. He scored them in the Europa League
Atletico showed a photo of Suarez in three sets of uniforms
Lemar is Interesting to Leipzig