Czech Republic

Ocenění pro Pastrňáka, v únoru byl hlavní hvězdou Východní divize NHL

Ètyøiadvacetiletı Pastròák mohl záøit v únoru i díky tomu, že se o více než dva tıdny zkrátila pùvodnì odhadovaná doba jeho rekonvalescence po záøijové operaci kyèle. Na led se vrátil 30. ledna a v prvním únorovém klání si už pøipsal dva góly. Následoval první ze dvou únorovıch hattrickù, jimiž shodnì zatížil konto Philadelphie, a to vèetnì zápasu pod širım nebem u jezera Tahoe.

Stal se tak druhım hráèem historie po Tyleru Toffolim, jemuž se nìco takového podaøilo. Za celı mìsíc pak nasbíral havíøovskı rodák Pastròák v 11 zápasech 17 bodù díky devíti brankám, což byl druhı nejlepší vıkon v lize, a osmi asistencím. Nedávno odehrál 400. zápas základní èásti v NHL. Aktuálnì má nejlepší kanonır minulého roèníku na kontì 402 startù a 397 bodù (189+208).

Kane dotáhl Blackhawks k devíti vítìzstvím ze 13 utkání celkem 24 body za sedm gólù a 17 pøihrávek. Nebodoval jen ve tøech zápasech, prožil naopak dva ètyøbodové duely a navíc se stal stım hráèem historie, kterı dosáhl na metu 400 branek v základní èásti NHL. Povedlo se mu to jako teprve devátému hráèi narozenému v USA. Jen ètyøi zápasy mu scházejí k dovršení tisícovky startù v dlouhodobé fázi elitní ligy.

Couture zabodoval v osmi zápasech z deseti. Celkem zaznamenal osm gólù a ètyøi nahrávky. Matthews v únoru skóroval dvanáctkrát v 11 utkáních a s celkem 18 zásahy jasnì vede tabulku støelcù celé ligy pøed Connorem McDavidem (14). Pøidal také devìt asistencí a má vıraznı podíl na tom, že Maple Leafs jsou v souèasnosti nejlepším mužstvem soutìže.

Football news:

Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR
Ex-referee Iturralde Gonzalez believes there was a penalty on Braithwaite. Andujar Oliver thinks not
Casemiro got 2 yellow cards in a minute and will miss Real Madrid's game with Getafe
Nacho about 2:1 with Barca: It was like a final, a very important victory. But Real Madrid still have a lot to do
Real Madrid have not lost 13 matches: 11 wins and 2 draws. Next up-Liverpool at Anfield
Ex-referee Andujar Oliver believes that Dembele did not have a penalty in the 1st half of the clasico
Thomas Tuchel: I came to England to get into the top 4 with Chelsea. The race is in full swing