Czech Republic

Ogier touží po osmém titulu. V legendárním "Monte" si dojel pro rekordní triumf

Obhájce titulu mistra světa Sébastien Ogier v Toyotě vyhrál Rallye Monte a osmým triumfem se stal novým rekordmanem nejstaršího aktivního motoristického podniku historie.

Sedminásobný šampion Ogier na špičce listiny vítězů "Monte" předstihl krajana Sébastiena Loeba, který na silnicích v okolí přímořského knížectví triumfoval sedmkrát.

Za Ogierem, který Monte Carlo vyhrál ve voze čtvrté různé značky, skončili v konečném účtování soutěže jeho týmový kolega z Toyoty Elfyn Evans a Thierry Neuville v Hyundai. Zatímco Brit ztratil na vítěze 32 vteřin, belgický pilot zaostal o 1:13 minuty.

Nevyzpytatelné podmínky, kdy se střádala mokrá vozovka s ledem a sněhem, si vyžádaly řadu havárii. Hned v první rychlostní zkoušce havaroval Fin Teemu Suninen , který svůj Ford zničil tak, že už nemohl dál pokračovat.

Předloňskému šampionovi Öttu Tänäkovi se sen o prvním triumfu v Monte Carlu rozplynul v RZ číslo jedenáct. Fin si nárazem na kámen natolik poničil pneumatiku. A protože po předchozím defektu už neměl náhradní, pořadatelské ho na samotném disku nepustili na následující asfaltový rychlostní test,

Na startu 89. ročníku Rallye Monte Carlo nebyl, podobně jako v předchozích dvou letech, žádný český jezdec. Nor Andreas Mikkelesen vyhrál ve Škodě Fabia Rally2 evo kategorii WRC-2 v barvách týmu Toksport WRT podporovaného  Škodou Motorsport.

Aktualizujeme…

Football news:

Koeman on the situation with Bartomeu: It's bad for the image of the leopards. For me, he has always been an exceptional person
Fiorentina Kokorina hosts Roma from the European Cup zone. Any chance of success?
Bartomeu was released on bail. He used the right not to testify against himself
Pedri returned to training with Barca. It was expected that he will miss 2-3 weeks due to injury
A representative of Laporte's headquarters: We have not communicated with Arteta. Koeman's work deserves praise
Investing in solar energy, healthy food, and Weddings: A guide to Levandowski's immense business empire
Paul Scholes: Tiago doesn't look like a player fit for Klopp. He would be more suitable for Manchester United