Czech Republic

Okamura (SPD): Vláda zpackala zákon a živnostníky nepochopitelně trestá

Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí kompenzačního bonusu pro živnostníky a odpuštění DPH

Okamura (SPD): Vláda zpackala zákon a živnostníky nepochopitelně trestá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Ve čtvrtek došlo ve Sněmovně k dalšímu podrazu na živnostníky a malé české podnikatele a jejich zaměstnance. Vládní poslanci hnutí ANO, ČSSD a KSČM zamítli návrh, aby měli nárok na kompenzační bonus, který činí 500 korun na den, také živnostníci, kteří již pro své zaměstnance čerpají antivirus, aby udrželi pracovní místa. Vláda totiž před měsícem zpackala zákon a v současnosti tyto živnostníky nepochopitelně trestá tím, že nemají nárok na kompenzační bonus, přestože se snaží udržet svoje zaměstnance a platí jim alespoň nějaké mzdy, přestože sami mají ekonomické problémy.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 11010 lidí

Jak víme, podpora antivirus jde přímo na mzdy zaměstnancům, a nikoliv živnostníkovi, který je zaměstnává. Poslankyně SPD Lucie Šafránková podala ve Sněmovně návrh na narovnání tohoto stavu, abychom teď v krizi podpořili i tyto živnostníky, ale vláda zcela nelogicky podporu těmto živnostníkům odmítá.

A ve čtvrtek došlo ve Sněmovně ještě na další hlasování proti živnostníkům a malým podnikatelům a jejich zaměstnancům. Je to neuvěřitelné. Poslanec SPD Jan Hrnčíř podal návrh, aby stát odpustil do 31.12.2021 odvody DPH z nápojů a jídla prodaného v restauracích a dalších stravovacích zařízeních, abychom podpořili restaurace a jejich zaměstnance, kteří by přišli o práci. V pohostinství se prudce zvýšila nezaměstnanost a lidé jsou zoufalí. Je nutné udržet pracovní místa.

A k našemu nemilému překvapení malé české podnikatele a jejich zaměstnance podrazila hlasovací koalice poslanců hnutí ANO, ČSSD, STAN a TOP 09, kteří svorně hlasovali proti. Pokrytecky k našemu návrhu přistoupili poslanci ODS, KSČM, Pirátů a KDU-ČSL, kteří se zdrželi.

Co k výše uvedených hlasováním dodat – po čtvrtku se opět ukázalo, že hnutí SPD konzistentně bojuje za české živnostníky a malé a střední české firmy a jejich zaměstnance. Ale jsme ve Sněmovně často osamoceni. Podpořte nás prosím ve volbách, ať je náš hlas silnější. Děkuju.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Liverpool have scored 34 points in 18 Premier League games. Under Klopp, it was worse only once - in the 2015/16 season (27)
Schalke lost to Eintracht and returned to last place in the Bundesliga
Messi will start for the Super Cup final with Athletic
Lautaro on Lukaku before Juve: Ronaldo will play an important role in the match, but we also have our killer
Jovic scored a double in the 1st game for Eintracht after returning. Almost a year has passed since the last goal for Real Madrid
Klopp pro 0:0 with Manchester United: We didn't score, and that's the most important thing in football. This is not the result we wanted
Henderson on 0:0 with Manchester United: Liverpool disappointed. We were better and did enough to win