Czech Republic

Pardubice - Olomouc 1:1, v páté minutě nastavení srovnal krásnou střelou Huf

Pardubiètí v poslední možné chvíli uhájili neporazitelnost v domácím prostøedí, kterım je pro nì pražskı Dolíèek.

Na stadionu, kde jsou jinak léta doma Bohemians, dosud tøikrát vyhráli a body ztratili jen za remízu se Slavií. A až teï neporazili tøetí Olomouc.

„V posledních pìtadvaceti minutách jsme mìli velkı tlak a aspoò to vyrovnání jsme si zasloužili,“ øekl pardubickı trenér Jiøí Krejèí.

Utkání jsme sledovali minutu po minutì

Jeho tım byl blízko porážky. Na konci avizovaného tøíminutového nastavení však hostující Sladkı zbyteènì fauloval pìtadvacet metrù od brány. Huf z pøímého kopu trefil jen zeï, odraženı míè si zpracoval a levaèkou ho krásnì  zakroutil k tyèi. Mìl dost prostoru, protože protihráèi Danìk a pøedevším Falta proti nìmu nevystoupili.

„Ztratili jsme dva body, mrzí nás to. Ten závìr už musíme zvládnout, špatnì jsme to dohráli,“ litoval olomouckı kouè Radoslav Látal.

Olomouc vedla gólem Nešpora z penalty, sérii bez porážky protáhla na sedm zápasù.

Je jedním z pøíjemnıch pøekvapení soutìže, z devíti kol prohrála jen na Spartì. Pokud by proti Pardubicím vedení udržela, Spartu by o dva body pøeskoèila. Po remíze se na ni dotáhla.

První šanci si vytvoøily v šesté minutì Pardubice. Hlavatého støela zpoza vápna skonèila mimo branku. Ve 20. minutì Hlavatı nacentroval do vápna, ale Èernı zamíøil ve skluzu mimo Mandousovu branku. O chvilku pozdìji Hlavatého ránu z šestnáctky zblokoval hostující stoper Poulolo. Olomouc v úvodním dìjství neohrozila gólmana Boháèe vùbec.

Po hodinì hry po souboji Jeøábka s Nešporem rozhodèí Ginzel odpískal pokutovı kop, kterého se ujal sám faulovanı hráè. Boháè sice smìr jeho støely vystihl, ale nestaèil na ni.

Domácí pøidali na tempu a hnali se za vyrovnáním, Solil však vypálil nad a Huf se v šestnáctce k zakonèení nedostal. Všechno si vynahradil v samém závìru.

Rozhodèí: O. Ginzel - M. Flimmel, L. Ratajová

Pøejít na on-line reportáž

Football news:

Camavinga, Interesting to Real Madrid, discusses a new contract with Rennes: 100% focused on the club
Agents Lautaro and Inter agree on a contract until 2024. The club offers 5 million euros a year and bonuses
Monaco are in talks with Arsenal to lease Torreira. Atletico will need to agree
53-year-old Miura is constantly chasing Zico's record (you only need to score one goal in the tower). Their struggle - a Hollywood script
Roma have offered Inter the exchange of Dzeko for Alexis
Neymar is the best player in the world. He is more often with the ball than Ronaldo and Messi. The former forward of the national team of Brazil Cayo about striker PSG
Juventus have signed midfielder Marcel Ake. Contract - until 2025