Czech Republic

Pastrňák a Krejčí překonali Mrázka, výhru ale slavili až v prodloužení

Skóre úvodního souboje Bostonu s Carolinou otevíral ve 14. minutì obránce Hurricanes Joel Edmundson, jenž byl na konci rychlé vımìny pøihrávek mezi útoèníky elitní formace.

Støelecky aktivnìjší Bruins odpovídali v 18. minutì. Po vyhraném buly v útoèném pásmu Brad Marchand od levého mantinelu našel na druhé stranì volného Davida Pastròáka (24:58, 1+1, +1, 3 støely) a nejlepší støelec ze základní èásti se proti pøemísujícímu Petru Mrázkovi nemılil - 1:1.

V 25. minutì byl Boston blízko vedoucí branky. Po pøihrávce Davida Krejèího (24:53, 1+0, +1, 4 støely) však støela Jakea DeBruska skonèila na tyèi. Smutnit ale Bruins nemuseli, když se jen o pár vteøin pozdìji prosadil po sporné situaci posuzované i videorozhodèím Charlie Coyle. Hráèùm Caroliny na èele s Mrázkem se nelíbilo vyražení puku ukrytého na ledì pod lapaèkou èeského gólmana a také pøedcházející možná pøihrávka rukou. Coyle následnì zakonèoval do zcela odkryté brány.

Gól však platil a navíc byli po trenérské vızvì Hurricanes potrestáni dvouminutovım trestem. Jejich zlobu ale jen o pár vteøin pozdìji uhasil Brock McGinn, jenž na modré èáøe vystihl pøihrávku Pastròáka a ze samostatného úniku klièkou do bekhendu nedal Tuukkovi Raskovi šanci - 2:2. V 28. minutì vypracoval další velkou šanci Krejèí pro DeBruska, ten ale minul odkrytou bránu a o pár vteøin pozdìji Mrázka po zakonèení Matta Grzelcyka zachránila branková konstrukce.

Aktivnìjšímu Bostonu vyšel skvìle vstup do tøetí tøetiny. Po støele Ondøeje Kašeho (22:05, 0+1, +1, 5 støel) se pøed Mrázkem dostal k puku Krejèí a rychlou klièkou svého krajana dokázal obhodit. Stav 3:2 však vydržel jen do 50. minuty, kdy srovnal nenápadnım pokusem od modré obránce Haydn Fleury.

Skóre 3:3 následnì pøežilo úvodní prodloužení a až na startu druhého se ujala akce elitní formace Bostonu. Pastròák tentokrát roli støelce vymìnil za tvùrce hry, když našel v ideální pozici Patrice Bergerona - 4:3. Mrázek, jenž držel šance Caroliny nad vodou, tak utkání zakonèil s bilancí 36 zákrokù proti 40 støelám.

Po druhém prodlužovaném zápase v Torontu za sebou se opìt projeví domino efekt a opozdí se další plánované zápasy. Na úvodní buly si musí déle poèkat Washington s Islanders a také Philadelphia s Montrealem.

Vısledky 1. kola play off:

Sestavy:
T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Pastròák, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejèí (A), DeBrusk – Bjork, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Kuraly, Nordström.

Sestavy:
Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Sveènikov – Neèas, Trocheck, Dzingel – B. McGinn, J. Staal (C), Foegele – Martinook (A), Geekie, Niederreiter.

Rozhodèí: Lee, Charron – Brisebois, Cormier

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally