Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Předškolák vypadl z okna ve čtvrtém patře, utrpěl těžká zranění

„Chlapec utrpěl těžká zranění. Naši zdravotníci jej zaléčili, zafixovali a bylo nutné jej i zaintubovat a napojit na řízenou plicní ventilaci. K další péči pak předškoláka transportoval vrtulník do brněnské Dětské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Případem se dále zabývají kriminalisté. „Prověřují podezření z nedbalostního trestného činu,“ uvedl bez dalších podrobností policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle Veroniky Plaché, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, pod niž Dětská nemocnice spadá, je chlapec stabilizovaný a mimo ohrožení života.

Podobné případy mívají i tragické následky. Například před čtyřmi lety ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku zemřelo po pádu z okna tříleté dítě.

„Malé děti jsou velmi rychlé, vynalézavé a zvědavé. Rodič musí být neustále ve střehu. Stačí skutečně pár vteřin nepozornosti a může se stát neštěstí,“ uvedla Bothová.

Dítě by se vůbec nemělo dostat na balkon nebo k otevřenému oknu a je potřeba mu zablokovat přístup. „I když se rodič domnívá, že je okno vysoko a dítě na něj nedosáhne, není to pravda. Je schopné si k němu dostrkat krabici, židličku nebo velkou hračku a nebezpečí je na dosah,“ varovala Bothová.

Podle ní existuje řada zábran a pojistek, které zajistí bezpečí dítěte. „Pokud je v domácnosti malý člen rodiny, pak by se okna měla otevírat jen na ventilačku. A je třeba mít na paměti, že ani síťka proti hmyzu nezabrání tomu, aby dítě z okna vypadlo,“ dodala Bothová.