Czech Republic

Radmila Kleslová se vrací na kandidátku. Má Babišovu podporu

Andrej Babiš jí neřekl jinak než Doktorka. Radmila Kleslová, tehdy členka ČSSD a zdatná lobbistka a advokátka, byla jeho blízkou spolupracovnicí už v době, kdy budoval své impérium Agrofert. Když vstoupil do politiky, Kleslová ho následovala a dotáhla to až na místopředsedkyni hnutí ANO, šéfku jeho pražské organizace a starostku Prahy 10.

Veřejností byla vnímána jako protiklad kluků a holek z plakátu, především Adriany Krnáčové a Martina Stropnického. Před listopadem 1989 se chystala na kariéru u rozvědky, ale k tomu nedošlo. Po revoluci prošla všemi prověrkami a pracovala v bezpečnostních složkách státu.

Její hvězdnou politickou kariéru přerušily neshody v pražském ANO a útok opozice na její četná členství v dozorčích radách městských firem, za něž měla pobírat statisíce. To Kleslová vždy odmítala jako zkreslené informace. Trestní oznámení, které na ni bylo v tomto smyslu podáno, policie odložila. Kleslová přesto rezignovala na všechny funkce, aby nepoškozovala hnutí a jeho šéfa.

Teď je zpátky, ANO v Praze 10 ji navrhuje jako dvojku zdejší kandidátky. A má podporu Andreje Babiše: „Paní Kleslová byla starostkou na Praze 10 a jako jedna z prvních v republice zavedla participativní rozpočet, takže obyvatelé této městské části mohli ovlivňovat, na co půjdou veřejné peníze. V Praze 10 vyhrála v roce 2014 volby a získala druhý největší počet preferenčních hlasů,“ sdělil k tomu Babiš Deníku.

Podle našich informací by se mohlo jméno Kleslové dodatečně objevit i na soupisce pro magistrátní volby, kde zatím nefiguruje žádný zástupce Prahy 10. 

Rozhovor s Radmilou Kleslovou si můžete přečíst již zítra v Pražském deníku.

Autor: Kateřina Perknerová

Football news:

Klopp wants to work for the German national team. The DFB is also Interested in it
Cadiz, who retired, will sign Negredo
Zaa from crystal Palace showed racist threats from the instagram account. The police detained a 12-year-old (!) schoolboy
Ole Gunnar Solskjaer: no One wins alone, unless you're Maradona
Ocampos on Messi: you Look at him as a God, but he is real. Leo helps the players
Solskjaer on the martial-Rashford-Greenwood trio: Nothing new for Manchester United. Remember Ronaldo, Rooney and Tevez?
Josep Bartomeu: Barcelona have won La Liga 8 times in 11 years. Historic achievement